16 представления предлага 11 – ото издание на Великденските театрални седмици. Тази година то ще бъде от 10 април до 18 май.
Две от постановките „Под игото“ и „Ботушът“ ще имат по две представления. Ще гостуват софийския „Театро отсам канала“, Габровския драматичен театър и Драматичен театър „Йордан Йовков“ от Добрич.
23 – тия Великденски музикален фестивал на Варненската опера ще започне на 4 април. Тази година той предлага симфонични концерти, мюзикъл, опера, балет, оперета. Предпремиерите са две – за първи път в България на мюзикъла „Дух“, както и на „Триптих Пучини“.
15 – то издание на Опера в Летния театър ще предложи осем премиерни заглавия и ще премине под знака на „100 години Пучини“. Сред тях са пет опери, два балетни спектакъла и един мюзикъл. Програмата предлага 20 събития. Началото е на 15 юни.
/линк/