Декември 2014

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

TOP