Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Афиш

12 февруари, четвъртък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти пианистите ХАСАН И ИБРАХИМ ИГНАТОВИ

 

14 февруари, събота, 11 часа
Фоайето на Първи балкон

 

С участието на ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата  руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др 

14 февруари, събота, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

С участието на ОРЛИН ПАВЛОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА И СИЛВИЯ АНГЕЛОВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

19 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

17 февруари, вторник, 18 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Либрето, постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Художествен ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

20 февруари, петък, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

23 февруари,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ОЛГА
МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

25 февруари, сряда, 18 часа    
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

 

27 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)

Солисти СТЕФАНИЯ ПАСАМОНТЕ (Италия) – пиано
         АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка      

ПРОГРАМА
С. Рахманинов – Концерт за пиано и оркестър №2
Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор оп. 77

 

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

5 март, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

  • Диригент Стефан Линев
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
  • Художник на костюмите МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

с Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Линка Стоянова, Евгения Кръчмарова, ДЕЯН ВАЧКОВ, Галина Великова

6 март, петък, 19 часа

Опера от ДЖОАКИНО РОСИНИ
  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Антонио Петрис (Италия)
  • Сценография и костюми Салваторе Руссо (Италия)
  • Хореограф Джузепе Паренте (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С Арсений Арсов, Гео Чобанов, Илина Михайлова, Свилен Николов, Деян Вачков,  Стоян Финджиков, Бойка Василева, Росен Рангелов

7 март, събота, 11 часа, фоайе първи балкон, ротонда

С участието на Любен Чаталов, Гео Гобанов и Жанета Бенун

В програмата: романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др

11 март, сряда, 19 часа   

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ
  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
  • Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ              


С Пламен Димитров, Борис Луков, Деян Вачков, Димитринка Райчева, Елена Чавдарова-Иса, Евгений Станимиров, Христо Ганевски, Илина Михайлова

 

13 март,  петък, 19 часа

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

  • Диригент Селман Ада (Турция)
  • Солисти Сибел Ефендиев (Турция) – арфа и
  • Лалекан Озай Музафер (Турция) – цигулка

Програма:  Селман Ада - Концерт за арфа и оркестър
                     Селман Ада - Концерт за цигулка и оркестър
                     Цезар Франк - Симфония в ре минор

17 март, вторник, 19 часа

  • Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ
  • Либрето, постановка и хореография
  • Сергей Бобров - з.а. на Русия
  • Асистенти ДЕМИД ЗИКОВ, ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, НАТАША БОБРОВА

    Балет и Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Вилиана Вълчева

19  март, четвъртък, 19 часа

  • Опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ
  • Диригент Вилиана Вълчева
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ           

С Анна Дитри, КАЛУДИ КАЛУДОВ, Бойка Василева, Свилен Николов, Пламен Долапчиев, Стоян Финджиков, Гео Чобанов и др.

20 март, петък, 19 часа
   

  • Рок опера по музика на Е. Л. Уебър
  • Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
  • Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
  • Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
  • Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
  • Хореография АННА ДОНЕВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С КОСТАДИН ГЕОРГИЕВ-КАЛКИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, Александър Мутафчийски, Гео Чобанов, Владислав Владимиров, Людмил Петров, Пламен Долапчиев, Свилен Николов, Христо Ганевски, Стоян Финджиков, Петър Генов и др.    

Промоционална цена 6 лева

28 март, събота, 19 часа

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Стефан Бояджиев
  • Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”   

31 март, вторник, 19 часа

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

  • Постановка Сергей Бобров
  • Диригент Светослав Борисов

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, Павел Кирчев, Румен Стефанов,  Илияна Славова, Мартин Чикалов

Оперни солисти Силвия Ангелова, Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Илина Михайлова

1 април, сряда, 18 часа

С участието на ученици от НУИ «ДОБРИ ХРИСТОВ»

 

8 и 9 април, сряда и четвъртък, 19 часа

комична опера от Гаетано Доницети

 

Диригент-постановчик Светослав Борисов

Режисьор-постановчик Кузман Попов

Сценография Teatro Comunale di Modena - Италия

Костюмограф Елена Иванова

Диригент на хора Стефан Бояджиев

 

Солисти

 

Дон Паскуале - Деян Вачков, Евгений Станимиров, Гео Чобанов

Доктор Малатеста – Пламен Димитров, СвиленНиколов

Ернесто – Арсений Арсов, Георги Султанов

Норина – Илина Михайлова, Ирина Жекова

Нотариус - Росен Рангелов, Петър Генов

 

Концертмайстори Анна Фурнаджиева и Красимир Щерев

Асистент-режисьор Сребрина Соколова;

Корепетитори Жанета Бенун, Веселина Маринова, Димитър Фурнаджиев, Руслан Павлов;

Помощник-режисьор Кристиян Йорданов

 

 

16 април, четвъртък, 19 часа

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

17 април, петък, 19 часа

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера Варна
Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Солист ПЛАМЕНА МАНГОВА – пиано  

Програма

  • В. А. Моцарт – Увертюра към оп. „Сватбата на Фигаро”
  • Е. Григ – Концерт за пиано и оркестър в ла минор опус 16
  • Н. Римски-Корсаков – Симфонична сюита „Шехеразада”

 

18 април, събота, 11 часа

фоайе първи балкон, ротонда

С участието на ГЕО ГОБАНОВ, ЖАНЕТА БЕНУН И ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ

В програмата руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

18 април, събота, 16 часа

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

21 април, вторник, 19 часа

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Режисьор Марк Кроне (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, МАРИЯНА АРСЕНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

24 април, петък, 19 часа

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

ИВАН МОМИРОВ И ПРИЯТЕЛИ

28 април, вторник, 19 часа

СЕЛСКА ЧЕСТ – опера от П. Маскани
ПАЛЯЧО – опера от Р. Леонкавало

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Художник на декора ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите НИКОЛИНА КОСТОВА
Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

СЕЛСКА ЧЕСТ

С ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

ПАЛЯЧО

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ

29 април, сряда, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, МИГЛЕНА СТРАДАЛСКА, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

2 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано

В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

2 май, събота, 19 часа, Основна сцена

1150 години от покръстването на българите

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
С участието на Симфоничен оркестър Държавна опера Варна и
Смесен хор при Патриаршеската Катедрала «Св. Александър Невски»  
Диригент на хора ДИМИТЪР ДИМИТРОВ

Програма

Панчо Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
Източно-православни църковни песнопения

4 май, понеделник, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна   

Диригент ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

Из оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар, Ж. Офенбах, Ф. Супе и др.

7 май, четвъртък, 19 часа     

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Режисьор ДЖУЛИО ЧАБАТИ(Италия)
Сценограф ПЛАТОН БАРДИ (Италия)
Художник на костюмите МАРКО НАТЕРИ (Италия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С АЛЕКСАНДЪР КРУНЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВА ПЕРЧЕМЛИЕВА-ТЪКАНОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ГЕОРГИОС ФИЛАДЕЛФЕФС, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА

9 май, събота, 19 часа     

Посвещава се на Деня на Европа

Диригент СТЕФАНО СЕГОДИНИ (Италия)
Солисти ДЖАMПИЕРО СОБРИНО – кларинет (Италия)
                    РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано

Програма

Гаетано Доницети – Концертино за кларинет и оркестър
Луиджи Басси – Концерт Фантазия за кларинет по мотиви от оп. «Риголето» на Дж. Верди
Йоханес Брамс – Концерт за пиано и оркестър № 1 опус 15

10 май, неделя, 18 часа

 

КОНЦЕРТ-СПЕКТАКЪЛ НА ЗРЕЛОСТНИЦИ ОТ ВИПУСК 2015

при НУИ „Добри Христов” - Варна

11 май, понеделник, 19 часа

Опера от Джузепе Верди
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ        
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ             
Художник ЛОРА МАРИНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ    
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА    

С ГЕО ЧОБАНОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА

15 май, петък, 19 часа

Оперета от Имре Калман

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Солисти ЛИЛЯНА КОНДОВА (дебют), БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТЕЛИЯНА СТОЯНОВА, ГЕОРГИ ДИНЕВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

16 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА

Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
Арии и ансамбли из опери

18 май, понеделник, 19 часа

Опера от Гаетано Доницети

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ГЕО ЧОБАНОВ/ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.  

20 май, сряда, 19 часа

Опера от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА        
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Със световноизвестния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята на Каварадоси и солистите АННА ДИТРИ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

21 май, четвъртък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВОТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

23 май, събота, 11 часа, Фоайето на Първи балкон

  • С ЛЮБЕН ЧАТАЛОВ – актьор, ГЕО ЧОБАНОВ – бас и ЖАНЕТА БЕНУН – пиано
  • В програмата Руски романси от Чайковски, Глинка, Абаза, Харито и др.

 

25 май, понеделник, 19 часа

Драматична кантата от Карл Орф

  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ (Германия)
  • Сценограф АНДРЕЙ ФОН ШЛИПЕ (Германия)
  • Костюмограф КАТРИН РЬОЛЕ (Германия)
  • Оперни солисти ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ
  • Балетни солисти ВЕСЕЛИНА ИВАНОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ИЛИЯНА БОЖКОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА

 

29 май, петък, 19 часа

Балет по музика на Н. РИМСКИ КОРСАКОВ и BUDDA BAR

  • Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА

 

30 май, събота, 11 часа, Фоайе първи балкон

  • Концерт с участието на АНТОАНЕТА МАРИНОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, БОРЯНА, РАВНОУСТОВА, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ДИМИТЪР ИЛИЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА, МАРИНА ИВАНОВА, ПЕТЪР ПЕТРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЮЛКА ТРЕНДАФИЛОВА
  • Пианисти ЖАНЕТА БЕНУН И РУСЛАН ПАВЛОВ
  • Арии и ансамбли из опери

2 юни, вторник, 19 часа – ФКЦ Зала №1

Музика Джузепе Верди

С участието на симфоничен оркестър и хор на Държавна опера – Варна
и смесен хор „Морски звуци” – Варна

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Диригенти на хоровете СТЕФАН БОЯДЖИЕВ и РОСИЦА ЩЕРЕВА
  • Солисти: Димитринка Райчева – сопран, Елена Чавдарова-Иса – мецосопран, Калуди Калудов – тенор, Ивайло Джуров – бас

В памет на СОФИЯ ИВАНОВА – сопран

12 юни, четвъртък, 18 часа, Сцена Филиал

Музикално ателие по «Красавицата и Звярът» от Жан-Мари Льопринс дьо Бомон

  • Копродукция ТМПЦ Варна и Арт център «Арлекин»
  • Режисьор Сребрина Соколова

 

15 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джузепе Верди

  • Диригент  Вилиана Вълчева
  • Режисьор и художник КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора Стефан бояджиев
  • Хореография Желка Табакова
  • С участието на Любов Методиева, Борис Луков, Свилен Николов и др.

 

17 юни, сряда, 18 часа, Основна сцена

Мюзикъл от Х. Арлън

  • Диригент Ганчо Ганчев
  • Спектакъл с участието на Варненска детско-юношеска опера

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP