Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Травиата
 
 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Травиата
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

Травиата
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

Травиата
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

 

СЕПТЕМВРИ 2013 >

 

19 септември 2013, четвъртък – 19 часа
Фестивален и конкгресен Център (ФКЦ)

 

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА >>

 

ХИТОВЕ ОТ МЮЗИКЪЛИТЕ НА ХХ ВЕК     

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

 Програма: А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, Звезди от „Ахат”, Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 


 

23 септември 2013,  понеделник – 19 часа
Основна сцена

 

Жанр: Опера

ТРАВИАТА >> 

 

 

 

Травиата
 

опера от Джузепе Верди

 

Диригент Светослав Борисов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Ина Петрова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Флавиано Бианки (Италия)
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Борислав Филипов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Деян Вачков
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

повече ...>>

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 


 

24 септември 2013, вторник – 19 часа
Основна сцена

НАБУКО    >>

Набуко
 

 Жанр: Опера

 Диригент Борислав Иванов

НАБУКО – Венцеслав Анастасов
ИЗМАЕЛ – Орлин Горанов
ЗАКАРИЯ – Деян Вачков
АБИГАИЛ – Елена Баръмова
ФЕНЕНА – Елена Чавдарова-Иса
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

повече...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


 

25  септември 2013, сряда  -19 часа
Фестивален и конгресен център (ФКЦ)

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди

 Диригент Борислав Иванов

Солисти:
Венцеслав Анастасов – баритон, Гео Чобанов – бас, Димитринка Райчева – сопран, Деян Вачков – бас, Елена Чавдарова-Иса – мецосопран, Илина Михайлова – сопран, Калуди Калудов – тенор, Орлин Горанов – тенор, София Иванова – сопран, Флавиано Бианки (Италия) – тенор

В програмата:
В програмата фрагменти от оперите «Набуко», «Ернани», «Риголето», «Трубадур», «Травиата», «Бал с маски», «Дон Карлос», «Отело» и «Аида» на Джузепе Верди

 


 

26 септември 2013,  четвъртък – 19 часа
Основна сцена

Аида
 

АИДА >>

Опера от Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов

ЦАР – Ивайло Джуров
АМНЕРИС – Елена Чавдарова-Иса
АИДА – Димитринка Райчева
РАДАМЕС – Калуди Калудов
РАМФИС – Деян Вачков
АМОНАСРО – Венцеслав Анастасов
ВЕСТИТЕЛ – Борис Луков
ЖРИЦА – Илина Михайлова

повече ...>>

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >> 

 


28 септември 2013, понеделник  – 19 часа
Основна сцена

БАЛЕТНА ГАЛА

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна
Септемврийска промоция: 5 лв


БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 


 

АВГУСТ 2013 >

 

03.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Коцето-Калки, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

09.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

СУПЕР СТАР ГАЛА

Музиката на 20 век

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Програма: хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Бърнстейн и др.
„Котките”, „Йосиф”, „Евита”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар” и др.

С участието на Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и на Държавна опера Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

 

 

 

13.08.2013 - 21:00

Летен театър Жанр: Опери

АИДА    >>

Джузепе Верди Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов ЦАРЯТ НА ЕГИПЕТ – Евгений Станимиров
АМНЕРИС – Агунда Кулаева (Русия)
АИДА – Аида Швед (Украйна)
РАДАМЕС – Камен Чанев (Австрия)
РАМФИС – Ивайло Джуров
АМОНАСРО – Пламен Димитров
ВЕСТИТЕЛ – Стоян Финджиков
ЖРИЦА – Ирина Жекова

повече...>> 

 

 

17.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Оперети

Веселата вдовица  >>

Франц Лехар

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ –Христо Ганевски
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Антоанета Маринова
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

повече...>>
 

 

 

19.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Опери

Севилският бръснар  >>

Джоакино Росини

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

повече...>>

 

 

22.08.2013 - 21:00

Летен театър

Жанр: Концерти

ОПЕРНА ГАЛА

200 години от рождението на Верди и Вагнер

Диригенти
Борислав Иванов
Григор Паликаров
Режисьор: Кузман Попов

С участието на: Габриела Георгиева, Йорданка Дерилова, Линка Стоянова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Пламен Димитров, Димитринка Райчева, Ирина Жекова и др.

Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

 

ОКТОМВРИ 2013 >>

 

16.10.2013 - сряда - 18:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Спектакли за деца

МЕЧО ПУХ

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.


17.10.2013 - четвъртък - 19:00 ч.

Основна сцена

Жанр: Опери

РИГОЛЕТО >>

Риголето
 
 

Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ХЕРЦОГ – Валерий Георгиев
РИГОЛЕТО – Венцеслав Анастасов
ДЖИЛДА – Ирина Жекова
СПАРАФУЧИЛ –Гео Чобанов
МАДАЛЕНА – Силвия Ангелова
ДЖОВАНА – Даниела Рабчева
МОНТЕРОНЕ – Росен Рангелов
МАРУЛО – Свилен Николов
БОРСА – Стоян Финджиков   
ГРАФ ЧЕПРАНО – Людмил Петров  
ГРАФИНЯ ЧЕПРАНО – Филипа Руженова
ОФИЦЕР – Йордан Коцев
ПАЖ – Красимира Митева

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


21.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Мюзикъли, Спектакли за деца

Джекил
 
 

ДЖЕКИЛ >>

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов


С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

 

 

 

 

 


23.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ >>

Джакомо Пучини

Мадам Бътерфлай
 

 

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Линка Стоянова
СУЗУКИ – Силвия Ангелова
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС –Пламен Димитров
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


24.10.2013 – четвъртък - 18:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Балет

Пепеляшка
 
 

ПЕПЕЛЯШКА >>

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

 

 

 

 

 

 

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


28.10.2013 – понеделник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Оперети

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША >>

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
 
 

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Филипа Руженова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


29.10.2013 – вторник - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

ТРАВИАТА >>

Джузепе Верди

Травиата
 
 

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Илина Михайлова
ФЛОРА – Лиляна Кондова
АНИНА – Антоанета Маринова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Валерий Георгиев
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН –  Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Людмил Петров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Гео Чобанов
ДОКТОР ГРЕНВИЛ –  
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>


30.10.2013 – сряда - 19:00 ч.
Основна сцена

Жанр: Опери

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР >>

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР
 
 

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

 

 photo linkКликнете тук, за да видите галерията със снимки >>

 


 

БИЛЕТИ НА КАСАТА НА ОПЕРАТА тел: 052  66 50 22
ИНФОРМАЦИЯ И ЗАЯВКИ  тел: 052  66 50 20, 052  65 06 66

Вижте местонахождението ни на картата - Държавна опера - ВарнаВижте местонахождението ни на картата: кликнете тук

 Дирекцията на Държавна опера - Варна, си запазва правото на промени в програмата.


 

 

 Държавна опера - Варна >> Месечна програма - АРХИВ > кликнете тук

 

73-ти творчески сезон (2019-2020)

 

ОКТОМВРИ 2019

 

 

Старт на новия сезон в Световния ден на музиката 1 октомври, 19.00, Основна сцена

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

Диригент Емил Табаков. Солисти Минчев – цигулка и Николай Минчев – цигулка

Оркестър на Държавна опера Варна

В. А. Моцарт – Симфония Концертанте; А. Дворжак – Симфония № 8

 

3 октомври, 19.00, Основна сцена

ВИЛА СЕ Й ГОРА

Концерт българска музика

Режисьор Сребрина Соколова. Участват: Габриела Георгиева – сопран, Бойка Василева – мецосопран, Алексей Енчев – гайда, Божидар Бенев – цигулка, Надежда Енчева – обой, Соси Чифчиян – пиано, Пламен Георгиев - водещ

Вокални и инструментални пиеси на основата на автентичен български фолклор

 

7октомври, 19.00, Основна сцена

КУКЕРИ

Танцов спектакъл на Стефания Георгиева

Музика проф. д-р Димитрина Кауфман и Мария Кауфман

Изп. „Кауфман проджект – Диви гласове“

Драматург Елена Алексиева

Костюми Koren.Clothing

Гастрол на ДКТ „В. Друмев“ Шумен

 

8 октомври, 19.00, Основна сцена

ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША

Оперета от Имре Калман

Постановка Видин Даскалов

Сценична адаптация Александър Мутафчийски

Диригент Цветан Крумов

В главните роли: Бойка Василева – Цецилия, Пламен Долапчиев – Едвин, Мария Павлова – Щаси, Александър Мутафчийски – Бони, Лилия Илиева - Силва

 

10октомври, 19.00, Основна сцена

СИМОН БОКАНЕГРА – Посвещава се на 90 години от рождението на Николай Гяуров

Опера от Джузепе Верди

Диригент Николета Конти

Режисьор Деян Прошев

В главните роли: Кирил Манолов – Симон Боканегра, Илина Михайлова – Амелия Грималди, Иван Момиров – Габриеле Адорно

 

 

15октомври, 18.00, Основна сцена

ПУК – ЛИЛИ НА МОРСКОТО ДЪНО

Мюзикъл от Андрей Дренников

Диригент Ганчо Ганчев

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

18 октомври, 19.00, Основна сцена

ТРУБАДУР

Опера от Джузепе Верди

Диригент Дарио Мачелари

Режисьор Кузман Попов

В главните роли: Венцеслав Анастасов - Граф ди Луна, Димитринка Райчева – Леонора, Даниела Дякова – Азучена, Иван Момиров – Манрико

 

 

24, 25 октомври, 19.00, Основна сцена

УЕСТСАЙДСКА ИСТОРИЯ - ПРЕМИЕРА

Мюзикъл от Ленард Бърнстейн

 Концепция Джером Робинс.

Либрето Артър Лорънс.

Текст на песните Стивън Зондхайм.

Режисьор Антониу Замфир

Асистент режисьор Крис Катена. 

Диригент постановчик Александър Фрай (24.10), Кръстин Настев (25.10)

Сценография и костюми Нела Стоянова

Хореография Надежда Димокова

Асистент режисьор Кристиан Франческони

В ролите: ТОНИ - Борислав Веженов/ Джани Лечезе; МАРИЯ - Мария Павлова/ Лилия Илиева; АНИТА - Юлия Йорданова/ Милена Захариева; РИФ - Велин Михайлов/ Виктор Ибришимов; БЕРНАРДО - Лев Караван; ЕКШЪН – Николай Димитров; БЕЙБИ ДЖОН – Даниел Христов; БИГ ДИЙЛ – Боян Йорданов; ЕЙ-РАБ – Иван Георгиев; СНОУ БОЙ – Лукас ди Калми; ДИЙЗЕЛ - Илко Захариев; ФРАНЦИСКА – Александрина Петрова; РОСАЛИА – Калина Жекова; КОНСУЕЛО – Мария Палматие; МОМИЧЕ - Марилла Гьонги/ Лиляна Кондова; ДОК – Христо Ганевски; КРУПКЕ – Мартин Киров; ДЕТЕКТИВ ШРАНК - Людмил Петров; ГЛАД ХАНД – Александър Фрай/ Димитър Левичаров; ЧИНО - Артуро Перес; ИНДИО - Павел Кирчев; ПЕПЕ - Николай Дойчев

Концертмайстори Анна Фурнаджиева, Красимир Щерев. Помощник-режисьори Елиана Атанасова, Димитър Левичаров, Вероника Минкова. Корепетитори Соси Чифчиян, Руслан Павлов. Спектакълът се изпълнява на английски език със субтитри на български език.

 

БИЛЕТИ:

 

Online в Еventim.bg чрез услугата Print@Home:

http://www.eventim.bg/bg/bileti/tmpc-varna-21/promo.html

 

Каса ТМПЦ, пл. „Независимост“ 1, пон-пет 9.00-20.00, почивка 13.30-14.30; съб 10.00-19.00, почивка 13.30-14.30; нед 11.00-16.00, без прекъсване; тел. 052 665 022; Заявки: тел. 052 665 051, 052 665 020, www.tmpcvarna.com

 

Каса ФКЦ - всеки ден 10.00-21.00, почивка 14.00-14.30, 16.30-17.30, тел. 052 685 214

 

 

 

ТУРНЕ

 

14 октомври, 19.00, Софийска опера и балет

ДЖОКОНДА

Опера от Амилкаре Понкиели

Режисьор Кузман Попов

Диригент Григор Паликаров

В главните роли: Габриела Георгиева – Джоконда, Бойка Василева – Сляпата, Евгений Станимиров – Алвизо, Михаела Берова – Лаура, Пламен Димитров – Барнаба, Валерий Георгиев – Енцо Грималди

 

16 октомври, 19.00, Драматично-куклен театър Враца

ДА ПЕЕШ ПОД ДЪЖДА

Мюзикъл от Насио Хърб Браун и Артър Фрийд

Режисьор Борис Панкин

Диригент Страцимир Павлов

В главните роли: Орлин Горанов - Дон Локууд, Мариан Бачев – Козмо Браун, Лилия Илиева – Кати Селдън, Сребрина Соколова – Лина Ламонт

 

Ръководството си запазва правото на промени в програмата.

 

БИЛЕТИ:

 

Online в Еventim.bg чрез услугата Print@Home:
http://www.eventim.bg/bg/bileti/tmpc-varna-21/promo.html

Каса ТМПЦ, пл. „Независимост“ 1, Основна сцена: пон-пет 9.00-20.00, почивка 13.30-14.30; съб 10.00-19.00, почивка 13.30-14.30; нед 11.00-16.00, без прекъсване; тел. 052 665 022; Заявки: тел. 052 665 051, 052 665 020, www.tmpcvarna.com

Каса ФКЦ - всеки ден 10.00-21.00, почивка 14.00-14.30, 16.30-17.30, тел. 052 685 214

1 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора БОРИС СТОЙНОВ
Художник на костюмите ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ  

         
С ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, БОРИС ЛУКОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

 

 

22 и 23 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

2 декември, вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

СПЕКТАКЪЛ С УЧАСТИЕТО НА ВАРНЕНСКА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКА ОПЕРА

 

 

 

3 декември, сряда, 18 часа
Държавна опера Стара Загора

Участие в 45-ти Фестивал на оперното и балетно изкуство

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

5 декември, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
Диригент  ДЕЯН ПАВЛОВ

Солисти АТАНАС КРЪСТЕВ – виолончело

БОЙКА ВАСИЛЕВА – мецосопран

В програмата творби от Росини, Брух, Чайковски, Мануел де Файя

 

 

8 декември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

9 декември, вторник, 19 часа
Основна сцена

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТАНИСЛАВ УШЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ЛОРА МАРИНОВА
Художник на костюмите МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ДАНИЕЛА РАБЧЕВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

10 декември, сряда, 19 часа
Основна сцена

«УНИКАЛНИТЕ ГЛАСОВЕ»

БОРИС ЛУКОВ
ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ
ГЕОРГИ ПЕТРОВ Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ

 

 

 

15  и 16 декември, понеделник и вторник, 19 часа
Основна сцена

ПРЕДПРЕМИЕРИ

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

 

18 и 19 декември, четвъртък и петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент ДЕЯН ПАВЛОВ

 

 

 

1 ноември, събота, 18 часа
Зала 1 ФКЦ

Оратория от Георги Стратев по мотиви на Беинса Дуно


Хор и оркестър на Държавна опера Варна
Диригент ГЕОРГИ СТРАТЕВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Корепетитор ЖАНЕТ БЕНУН

Солисти ПЛАМЕН БЕЙКОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА, ЕЛЕОНОРА ХРИСТОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА

 

 

 

7 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Художник на декора ТОДОР ИГНАТОВ
Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, КАЛУДИ КАЛУДОВ, АННА ДИТРИ (ПОЛША), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (ПОЛША), ПЕТЪР ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИЛИНА МИХАЙЛОВА

 

 

 

9 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

по случай Празника на Независимостта на Република Полша

Оркестър на Държавна Опера Варна
Диригент ЗДРАВКО ЛАЗАРОВ
Водещ ПЬОТР КШЕМИНСКИ (Полша)

 

С участието на АННА ДИТРИ (Полша), ДАНИЕЛА ДИМОВА, КАЛУДИ КАЛУДОВ, МАРЧИН БРОНИКОВСКИ (Полша)

В програмата арии и ансамбли из опери на Монюшко, Бизе, Верди и др.

 

 

 

10 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

оперета от ИМРЕ КАЛМАН

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор ВИДИН ДАСКАЛОВ
Художник МАРИЯ ТРЕНДАФИЛОВА
Хореография КАЛИНА БОГОЕВА

С БОЙКА ВАСИЛЕВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

 

11 ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

12 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ДЕЯН ВАЧКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИНА ПЕТРОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА

 

 

 

14 ноември,  петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖАКОМО ПУЧИНИ

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЙОАНА ЖЕЛЕЗЧЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, БОРИС ЛУКОВ, ФИЛИПА РУЖЕНОВА, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ и др.

 

 

ПЕТНАДЕСЕТИ  КОЛЕДЕН  МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ 2014

17 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, БОРИС ЛУКОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ВАЛЕНТИН ГРАНДЕВ

 

 

20 ноември,  четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” МАРИО НИКОЛОВ, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

 

 

21 ноември, петък, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

Със СТИЛИЯНА СТОЯНОВА, НАДЕЖДА РАДКОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, РОСТИСЛАВ БАЙРАКТАРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ и др.

 

 

24 ноември, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.    

 

 

26 ноември, сряда, 19 часа
Основна сцена

оперета от ФРАНЦ ЛЕХАР

Диригент  КРАСИМИР КЪШЕВ
Режисьор МАРК КРОНЕ (Холандия)
Сценограф КАРЕЛ СПАНХАК (Холандия)
Художник на костюмите МАРРИТ ВАН ДЕР БУРГТ (Холандия)
Хореограф АНДРЕ ДЕ ДЖОНГ (Холандия)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, МИХАИЛ МИХАЙЛОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ и др.

 

 

28 ноември, петък, 19 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С МАРТИН ИЛИЕВ в ролята на Отело, ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА в ролята на Дездемона и ПЛАМЕН ДИМИТРОВ в ролята на Яго

В останалите роли БОРИС ЛУКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ

 

 

29.10.2014 - сряда- 19:00

Опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент  БОРИСЛАВ ИВАНОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА-ИСА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ДЕЯН ВАЧКОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.         

 

24.10.2014 - петък - 19:00
Основна сцена

ВАРНЕНСКА ФИЛХАРМОНИЯ

 

 

 

1.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Дерек Глеесон (Ирландия)
Режисьор Кузман Попов

Манрико – Валерий Георгиев
Граф ди Луна – Пламен Димитров
Леонора – Линка Стоянова
Азучена – Бойка Василева
Ферандо – Евгений Станимиров
Инес – Галина Великова

 

30.10.2014 - четвъртък - 19:00
ФКЦ

Драматична кантата от КАРЛ ОРФ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор МАРИАНЕ БЕРГЛЬОФ

        
Солисти МАРИЯ ЦВЕТКОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ и др.          

 

4.10.2014 - събота - 19:00
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Авторски концерт на СТРАЦИМИР ПАВЛОВ – композиции, диригент, пиано, клавишни

С участието на НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ - вокали, СТОЯН РОЯНОВ Я-Я - кларинет, саксофон, ВАЛЕРИ ЦЕНКОВ - перкусии, маримба, БОРИС КАЗАКОВ - акустичен бас, НЕЙКО БОДУРОВ - тромпет, ХРИСТИНА БЕЛЕВА - гъдулка, ПЕТЪР МИЛАНОВ - тамбура, Струнен нонет

 

7.10.2014 - вторник - 19:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

9.10.2014 - четвъртък - 19:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)


ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Евгений Станимиров
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Людмил Петров

13.10.2014 - понеделник- 19:00
Основна сцена

Имре Калман

 

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Александър Мутафчийски
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

15.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

С ИЛИНА МИХАЙЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ и др.

 

 

 

17.10.2014 - сряда - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев
Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

 

 

 

20.10.2014 - понеделник - 18:00
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ

С участието на Варненската детско-юношеска опера

 

 

 

22.10.2014 - сряда - 19:00
Основна сцена

Опера от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С ДАНИЕЛА ДЯКОВА, ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

 

 

24 септември, сряда, 19 часа

Основна сцена


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Постановка СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Костюми АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореограф АННА ДОНЕВА
Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ


С НЕЙЧО ПЕТРОВ – РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ и др.

 

25 септември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Селска чест

опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Постановка НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Диригенти БОРИСЛАВ ИВАНОВ и ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА


С ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ЛИНКА СТОЯНОВА, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОРИС ЛУКОВ и др.

26 септември, петък, 18 часа

Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценография РАЛИЦА РУСЕНОВА
Костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С ЛИЛЯНА КОНДОВА, НАТАЛИ ИВАНОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ, АЛЕКСАНДЪР ПАНАЙОТОВ и др.

 

 

 

 

27 септември, събота, 19 часа

Основна сцена

Концерт с музиката на ГЕОРГИ АНДРЕЕВ и участието на
Камерен ансамбъл КОЛЕГИУМ ВАРНА

Солисти: Нели Андреева-етновокал, Линка Стоянова - сопран,  Даниела Димова - сопран, Христина Белева - гъдулка, Любомир Желев - кавал,  Костадин Атанасов - гайда, Петър Миланов - тамбура,  Генадий Рашков – ударни инструменти

 

 

 

 

30 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

 

 

 

2 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди
ПРЕМИЕРА 

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Емануел Кордолиани (Франция)
Сценография Алис Лалуа и Емили Руа (Франция)
Костюмограф Жули Скобелцин (Франция)

Съзвездие от именити певци – Франческо Меда (Италия), Венцеслав Анастасов, Радостина Николаева, Жером Били (Франция) и др.

8 август 2014, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Джузепе Верди

Диригент Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Кузман Попов


Със световноизвестния баритон Венцеслав Анастасов, Ирина Жекова, нашумелия руски тенор Алексей Татаринцев и др.

11 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Диригент и аранжименти Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов


Хитове от мюзикълите по филми „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците” и „Парижката Света Богородица”.


Със специалното участие на джаз иконата Васил Петров и известните оперни певци Марио Николов, Александър Мутафчийски, Даниела Димова и др.

13 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев

С рок легендата Костадин Георгиев-Калки, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски и др.

18 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


Със звездния тенор Камен Чанев, световноизвестния баритон Кирил Манолов, Таня Иванова, Линка Стоянова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Димитринка Райчева, Пламен Димитров, Свилен Николов и др.

20 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Опера от Умберто Джордано

ПРЕМИЕРА  

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов


С прославените в цял свят български певци Камен Чанев и Кирил Манолов, Таня Иванова и др.

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP