Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

07.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Станислав Ушев

Солисти Лауреати на Националния конкурс за пианисти «Мила Михайлова».

В програмата Менделсон, Шопен, Лист и др.

 

 

 

 

10.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Гаетано Доницети

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА-  Ирина Жекова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Гео Чобанов
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

 

 

 

 

 

 

12.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Кузман Попов

МАНРИКО – Валерий Георгиев
ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Димитринка Райчева
АЗУЧЕНА – Олга Михайлова-Динова
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Галина Великова

 

 

 

 

 

 

 

14.02.2014 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ

И с участието на солистите на Държавна опера – Варна Бойка Василева, Даниела Димова, Валерий Георгиев.

 

 

 

 

 

 

 

 

17.02.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Александър Панайотов
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

ФЕВРУАРСКА ПРОМОЦИЯ - цена 6 лева

22.02.2014 - 18:00
Основна сцена

балет по музика на Сергей Прокофиев

Постановка Константин Илиев

Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

26.02.2014 - 19:00
Зала 1, Фестивален и конгресен център - Варна

Волфганг Амадеус Моцарт

Диригент Стефано Сегедони (Италия)

Солисти Даниела Димова – сопран, Бойка Василева - мецосопран, Арсений Арсов – тенор, Евгений Станимиров – бас

 

 

13.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Александър Крунев
ДОН БАЗИЛИО – Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Бойка Василева
ОФИЦЕР – Росен Рангелов

14.01.2014 - 18:00
Основна сцена 

Диригент Стефан Бояджиев

Участват студенти от класа на доц. Иванка Нинова при НМА “П. Владигеров”- София В програмата Арии и ансамбли от оперети на Й. Щраус, Ф. Лехар, С. Гилбърт, Л. Бърнстейн, И. Калман, Д. Вълчев, А. Карастоянов, Ж. Офенбах  

 

17.01.2014 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98

 

 

 

 

 

 

20.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

22.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Любов Методиева
ФЛОРА – Филипа Руженова
АНИНА – Благовеста Статева
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Борис Луков
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Свилен Николов
ГАСТОН – Стоян Финджиков
БАРОН ДЮФОЛ – Гео Чобанов
МАРКИЗ Д`ОБИНИ – Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Пламен Димитров
ЖОЗЕФ – Христо Ганевски

23.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Франц Лехар

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Лиляна Кондова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Добрина Икономова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

26.01.2014 - 18:00
Основна сцена

С участието на ученици от балетните паралелки при НУИ «Добри Христов» - Варна.

28.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Хитове от мюзикълите на 20 век

  
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове  от най-известните мюзикъли на ХХ век,  с участието на рок звездата Звездомир Керемедчиев-Звезди, звездите на ДМБЦ ”Стефан Македонски”  Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски, Георги Ханджиев и с участието на солистите на Държавна опера-Варна Даниела Димова, Димитринка Райчева и др.

29.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

31.01.2014 - 18:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

НАБУКО – Пламен Димитров – дебют
ИЗМАЕЛ – Борис Луков
ЗАКАРИЯ – Евгений Станимиров – дебют
АБИГАИЛ – Димитринка Райчева – дебют
ФЕНЕНА – Бойка Василева
ЖРЕЦ – Гео Чобанов
АБДАЛО – Христо Ганевски
АННА – Ина Петрова

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

1.12.2013 - 11:00
Основна сцена

Музикъл от Джон Мур

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс.

3.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

5.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Стефано Свгедони (Италия)

 

 

7.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент  Стефано Сегедони (Италия)
Режисьор Джулио Чабати (Италия)

ФАЛСТАФ – Александър Крунев
ФОРД – Свилен Николов
ФЕНТОН – Валерий Георгиев
ДОКТОР КАЮС – Георги Димитров
БАРДОЛФО - Христо Ганевски
ПИСТОЛА - Гео Чобанов
АЛИС ФОРД – Ева Перчемлиева-Тъканова
НАНЕТА - Ирина Жекова
КУИКЛИ - Стефания Маярди
МЕГ ПЕЙДЖ - Вяра Железова
ПАЖ НА ФАЛСТАФ – Илияна Славова

 

 

9.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

 

 

11.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Джузепе Верди


Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Кузман Попов


ГРАФ ДИ ЛУНА – Венцеслав Анастасов
ЛЕОНОРА – Линка Стоянова
АЗУЧЕНА – Бойка Василева
МАНРИКО – Валерий Георгиев
ФЕРАНДО – Евгений Станимиров
ИНЕС – Благовеста Статева
РУИЦ – Владислав Владимиров
СТАР ЦИГАНИН – Росен Рангелов

 

 

13.12.2013 - 19:00
Основна сцена

сценична кантата от Карл Орф

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера – Варна
и детски хор на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Мариане Бергльоф (Германия)

Солисти Ирина Жекова, Пламен Димитров, Валерий Георгиев  

 


 

 

16.12.2013 - 18:00
Основна сцена

Балет по музика на П. И. Чайковски

Хореография и постановка Желка Табакова
Сценичен дизайн и костюми Генадий Иванов-Гендони

 

 

15.12.2013 - 11:30
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

19.12.2013 - 19:00
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент Юли Дамянов

Концертно изпълнение

 

 

 

 

20.12.2013 - 19:00
Основна сцена

С музиката на Йохан Щраус

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна
Диригент Деян Павлов

 

 

 

 

 

02.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център - Варна

Диригент Станислав Ушев

В програмата Панчо Владигеров, Петко Стайнов, Сарасате, арии и ансамбли из опери на Росини, Верди, Пучини, П. Хаджиев

Солисти Валерий Георгиев, Даниела Димова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова, Ирина Жекова, Мартин и Александър Зайранови, Свилен Николов, Татяна Спиридонова

05.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Парашкев Хаджиев

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор и художник Кузман Попов

РАДАН – Гео Чобанов
РАДАНИЦА –  Елеонора Христова
ЗОРНИЦА – Ирина Жекова
ИЛИЯ – Пеньо Пирозов
МЕЧО – Свилен Николов
КУНА – Благовеста Статева
ПОП МАТЕЙ – Евгений Станимиров
БЕЙ ОСМАН – Пламен Димитров
КАДИЯ – Пламен Долапчиев
Първи чорбаджия - Владислав Владимиров
Втори чорбаджия - Петър Генов
Тъпанар – Христо Ганевски

06.11.2013 - 18:00
Основна сцена

С участието на балетната трупа при Държавна опера – Варна

Художествен ръководител Екатерина Чешмеджиева 
Репетитор Гергана Георгиева

Солисти (по азбучен ред):
Анна Андреева, Веселина Иванова, Галина Великова, Галина Велчева, Денко Стоянов, Евгения Минкова, Илиана Божкова, Лиляна Здравкова, Мартин Чикалов, Николай Димитров, Павел Иванов, Павел Кирчев, Ренета Михайлова, Румен Стефанов, Сандра Дотова

08.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор и художник Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА –Димитринка Райчева
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Росен Рангелов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Росен Рангелов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Красимира Митева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

 

 

11.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Франц Лехар

 

Диригент Красимир Къшев
Режисьор Марк Кроне (Холандия)

БАРОН ЗЕТА – Людмил Петров
ВАЛАНСИЕН – Филипа Руженова
ГРАФ ДАНИЛО –Валерий Георгиев
ХАНА ГЛАВАРИ – Валентина Корчакова
КАМИЙ ДЬО РОСИЙОН – Михаил Михайлов
ВИКОНД КАСКАДА – Ростислав Байрактаров
СЕНТ БРИЙОШ – Владислав Владимиров
БОГДАНОВИЧ – Христо Ганевски        
СИЛВИАНЕ – Красимира Митева
КРОМОВ – Николай Димитров
ОЛГА – Марина Иванова    
ПРАСКОВЯ – Елеонора Христова
ПРИЧИЧ – Димитър Илиев
НЙЕГУШ – Пламен Георгиев

 

 

 

 

12.11.2013 - 18:00
Основна сцена Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс - Варна.

ХІV КОЛЕДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ
14 ноември – 20 декември 2013

14.11.2013 - 19:00
Основна сцена

oт Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

РУДОЛФ – Калуди Калудов
МАРСЕЛ – Свилен Николов
ШОНАР – Пламен Димитров
КОЛИН – Деян Вачков
БЕНУА – Росен Рангелов
АЛСИНДОР – Гео Чобанов
МИМИ – Анна Дитри
МЮЗЕТА – Ирина Жекова        
ПАРПИНЬОЛ – Христо Ганевски
МИТНИЧАР – Емил Симидов
СЕРЖАНТ – Валентин Грандев

19.11.2013 - 19:00
Основна сцена

от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Михаил Михайлов
БЕЛКОРЕ – Свилен Николов
ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

Хитове от мюзикълите на 20 век

20.11.2013 - 19:00
Основна сцена

 
Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Балетмайстор Анна Донева

Хитове от мюзикълите на ХХ век от А. Л. Уебър, Шонберг, Кандер, Фредерик Лоу и др.
„Котките”, „Мис Сайгон”, „Йосиф”, „Евита”, „Кабаре”, „Фантомът от операта”, „Исус Христос супер стар”, „Моята прекрасна лейди” и др.

С участието на рок-звездата Звездомир Керемидчиев – Звезди от „Ахат”, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Марчо Апостолов, Александър Мутафчийски и Георги Ханджиев и на Държавна опера Варна - Даниела Димова, Димитринка Райчева, Вяра Железова

22.11.2013 - 19:00
Основна сцена

С участието на Симфоничен оркестър при Държавна опера – Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Стефан Бояджиев – пиано 

Програма

Сергей Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №2 в до минор

Йоханес Брамс Симфония №4 в ми минор, оп. 98  

28.11.2013 - 19:00
Фестивален и конгресен център

С участието на Симфоничен оркестър и хор при Държавна опера – Варна и варненски хорови формации

Диригенти Джон Мур (Англия) и Ганчо Ганчев Солист Галин Ганчев – пиано 

Програма

Й. Брамс Академична фестивална увертюра
Й. Брамс Концерт за пиано и оркестър №2 в си бемол мажор
Ула Гиейло Небесна меса

19 и 20 януари,  понеделник, вторник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

 

21 януари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

22 януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ и др.

С участието на симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна    

В програмата: откъси от оперети на Й. Щраус, И. Калман, Ф. Лехар,
Ж. Офенбах и др.

 

 

 

26 януари, четвъртък, 18 часа Основна сцена

Хитове от мюзикълите по филмите „Цар Лъв”, „Красавицата и звярът”, „Клетниците”, „Евита”, „Цигуларят на покрива”, „Кабаре”, „Дон Кихот”, „Моята прекрасна лейди” и др.

Диригент и аранжименти ЮЛИ ДАМЯНОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Хореография СВЕТЛИН ИВЕЛИНОВ

Със специалното участие на ВАСИЛ ПЕТРОВ, водещите солисти на ДМБЦ ”Стефан Македонски” АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ И ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ и на Държавна опера Варна ДАНИЕЛА ДИМОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ИНА ПЕТРОВА

С участието на Симфоничен оркестър, хор и балет при Държавна опера Варна

 

 

29  януари, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

 

С участието на ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ в ролята на Каварадоси и солистите на Държавна опера Варна
ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ и др.

30 януари, петък, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от специалност «Класически танци» в
НУИ «Добри Христов»

 

 

State Opera Varna February 2015

4 February, 6 pm

La Traviata

Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Director, Stage&Costume designer Kuzman Popov
  • Starring Maria Radoeva as Violetta Valery and the soloists of State Opera Varna Boris Lukov (Alfredo Germont), Svilen Nikolov (Giorgio Germont), Eugeniy Stanimirov (Baron Douphol), Geo Chobanov (Doctor Grenvil), Lilyana Kondova (Flora Bervoix), and others

 

6 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Borislav Ivanov
  • Soloist famous pianist Ludmil Angelov
  • Program P. I. Tchaikovsky
    Symphony № 1 G minor, op.13
    Piano Concerto No. 1 in B-flat minor

 

9 February, 6 pm
Jesus Christ Superstar
Rock opera by Andrew Lloyd Webber and Time Rice

  • Conductor Stratsimir Pavlov
  • Director Svetozar Donev
  • Stage designer Ivan Tokadzhiev
  • Costume designer Asya Stoimenova
  • Choreographer Anna Doneva
    Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Neycho Petrov-Reggie (Jesus Christ), Silviya Angelova (Mary Magdalene), Georgi Handzhiev (Judas Iscariot), Alexander Mutafchiyski (Pontius Pilate), Geo Chobanov (Caiaphas), Ludmil Petrov (Peter), Svilen Nikolov (King Herod), Plamen Dolapchiev (Simon Zealotes), and others

 

11 February, 6 pm
Scheherazade
Ballet by Nikolai Rimsky-Korsakov and Buddha bar

  • Choreographer Boryana Sechanova
  • Stage designer Boris Stoynov
  • Costume designer Tshvetanka Petkova-Stoynova
  • Starring Eugeniya Minkova, Rumen Stefanov, Denko Stoyanov, Martin Chikalov, Iliyana Slavova and others

 

12 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor STANISLAV USHEV
  • Soloists HASSAN and IBRAHIM IGNATOVI – pianists

Program

  • Franz von Suppe – Overture “Poet and Peasand” 
  • Ludwig van Beethoven – Piano Concerto No. 1 op. 15
       Part 1 (Allegro con brio)
  • Dmitri Shostakovich – Piano Concerto  No. 2 op. 102
       Part 2 (Andante)
       Part 3 (Allegro)
  • Edvard Grieg – Peer Gynt
       Suitte  No. 1 op. 46
       Suitte  No. 2 op. 55

 

14 February, 11 am
Lobby of the first balcony
Love Russian Romances

  • With Lyuben Chatalov – actor, Geo Chobanov – bass and Janeta Benun – piano
  • Program P. I. Tchaikovsky, M. Glinka, Abaza, N. Harito, and others

 

14 February, 6 pm
A Love Night At The Opera
Starring pop singer Orlin Pavlov and opera singers Daniela Dimova, Boyka Vasileva, Silviya Angelova

  • Varna Philharmonic Orchestra
  • Conductor Stratsimir Pavlov

 

17 February, 6 pm
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Choir conductor Stefan Boyadjiev

 

19 February, 6 pm
The Nutcracker
Ballet by P. I. Tchaikovsky

  • Director & Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Assistants Demid Zikov, Olesya Aldonina, Natasha Bobrova
  • Ballet and Symphony Orchestra of State Opera Varna
  • Conductor Viliana Valtcheva

 

20  February, 6 pm
Don Giovanni
Opera by W. A. Mozart

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Alexander Tekeliev
  • Stage designer Ivan Popov
  • Choreographer Jelka Tabakova
  • Choir Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring Venceslav Anastasov (Don Giovanni), Eugeniy Stanimirov (Leporello), Geo Chobanov (The Commandant), Linka Stoyanova (Donna Anna), Arseniy Arsov (Don Ottavio), Daniela Dimova (Donna Elvira), Plamen Dimitrov (Masetto), Ilina Mihaylova (Zerlina)

 

23  February, 6 pm
Czardas Queen
Operetta by Emmerich Kalman

  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Director Vidin Daskalov
  • Stage&Costume designer Maria Trendafilova
  • Choreographer Kalina Bogoeva
  • Starring Boyka Vassileva (Anhilte Weylersheim), Plamen Dolapchiev (Edwin), Lilyana Kondova (Stasi), Alexander Mutafchiyski (Graf Boni Káncsiánu), Olga Mihaylova-Dinova (Sylva Varescu), Lyudmil Petrov (Feri Bácsi), and others

 

25 February, 6 pm
Falstaff
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Giulio Ciabatti (Italy)
  • Stage designer Platon Bardhi (Italy)
  • Costume designer Marco Nateri (Italy)
  • Choir conductor Stefan Boyadzhiev
  • Starring famous baritone Kiril Manolov as Sir John Falstaff and the soloists of State Opera Varna Svilen Nikolov (Ford), Ina Petrova (Alice Ford, Irina Zhekova (Nannetta), Valeriy Georgiev (Fenton), Hristo Ganevski (Bardolfo), Geo Chobanov (Pistola), Silviya Angelova (Mistress Meg Page), Boyka Vasileva (Mistress Quickly), Iliyana Slavova (Falstaff`s Page), and others

 

27 February, 7 pm
Symphony Concert
Varna Philharmonic Orchestra

  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Soloists Stefania Passamonte (Italy)– piano
  • Anna Furnadzhieva - violin
  • Program S. Rachmaninoff – Piano Concerto No. 2
  • J. Brahms – Violin Concerto in D major, Op. 77

Bookings and tickets: tel. (+359 52) 66 50 20; 66 50 22; 052 66 96 52
tickets@operavarna.bg, www.opera.tmpcvarna.com
Box-office, working hours
Monday– Sunday 10:00–13:00 and 14:00-19:00  

4 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от Джузепе Верди

Постановка и сценография КУЗМАН ПОПОВ
Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

Гостуване на МАРИЯ РАДОЕВА в ролята на Виолета Валери и  солистите на Държавна опера Варна
БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, и др.

 

 

 

6 февруари, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ

 

Солист ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано

Програма П. И. Чайковски

          Първа симфония «Зимни мечти»
          Концерт за пиано и оркестър № 1 в си бемол минор

 

9 февруари, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор МАРИО НИКОЛОВ

Диригент СТРАЦИМИР ПАВЛОВ
Режисьор СВЕТОЗАР ДОНЕВ
Сценограф ИВАН ТОКАДЖИЕВ
Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
Хореография АННА ДОНЕВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С НЕЙЧО ПЕТРОВ-РЕДЖИ, ГЕОРГИ ХАНДЖИЕВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, АЛЕКСАНДЪР МУТАФЧИЙСКИ, ГЕО ЧОБАНОВ, ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ХРИСТО ГАНЕВСКИ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ПЕТЪР ГЕНОВ и др.   

 

 

11 февруари, сряда, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Постановка и хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

С ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА и др.

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP