Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

20 юни, събота, 20 часа, ФКЦ  Зала №1


ММФ „ВАРНЕНСКО ЛЯТО”  ТЪРЖЕСТВЕНО ОТКРИВАНЕ

  • Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна
  • Диригент Йордан Камджалов
  • Солист Симеон Симеонов – цигулка

Програма:

  • П. Владигеров Българска рапсодия Вардар
  • П. Владигеров Концерт за цигулка и оркестър № 1
  • П. И Чайковски  Симфония  № 6 «Патетична»

 

22 юни, понеделник, 18 часа, Основна сцена

Балет по музика на Сергей Прокофиев

  • Постановка Константин Илиев
  • Хореография Екатерина Чешмеджиева и Константин Илиев

 

23 юни, вторник, 19 часа, Основна сцена

Музика Жорж Бизе

  • Диригент Григор Паликаров
  • Режисьор Кузман Попов
  • Художник ИВАН САВОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА
  • С участието на ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ГЕОРГИ СУЛТАНОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ

 

25 юни, четвъртък, 19 часа

  • Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
  • Диригент СТЕФАН ЛИНЕВ
  • С участието на солисти от Държавна опера – Варна

В програмата

  • Арии и ансамбли от опери на Моцарт, Верди, Бизе, Пучини и др.

 

29 юни, понеделник, 19 часа, ФКЦ Зала №1

  • Гала концерт – Звездите на италианското белканто
  • Симфоничен оркестър на Държавна опера – Варна
  • Диригент Марко Боеми (Италия)
  • с Карло Коломбара и Дариа Масиеро (Италия)

 

 

THEATRE & MUSIC PRODUCTION CENTRE VARNA

State opera Varna and Varna Municipality present

VI Opera in the Summer Theatre – Varna 2015

I International Ballet Forum – Varna 2015

General sponsor Alpha Bank

3 July – 25 August

 

03.07. – 9 p.m.
Czardas Queen - Premiere
Operetta by Emmerich Kalman

  • Director Nikolay Aprilov
  • Conductor Stefan Boyadzhiev
  • Stage&Costume Design Radina Bliznakova, Liliya Babunova
  • Choreography Tatyana Yaneva, Ivo Adov
  • Оrchestra, Choir and Ballet of State Opera Varna
  • Starring Olga Mihaylova-Dinova, Boris Lukov, Vesselin Vatchev, Lilyana Kondova, and others

09. 07. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Macbeth - Premiere

  • Opera by Giuseppe Verdi
  • Conductor Stefano Seghedoni (Italy)
  • Director Nina Naydenova
  • Stage Design Boris Stoynov
  • Costumes Tsvetanka Petkova Stoynova
  • Starring Sorina Munteanu – Soloist of Romanian National Opera, Plamen Dimitrov, Valeriy Georgiev, Eugeniy Stanimirov, and others

17. 07.  – 9 p.m.  
Don Carlos
Opera by Giuseppe Verdi

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Starring Best Verdi Italian Bass Carlo Colombara, Bulgarian Opera Star Kaludi Kaludov,  Dimitrinka Raycheva, Bolshoi Theatre Soloist Irina Dolzhenko, Geo Chobanov, and others

Under the patronage of Mr. Ivan Portnih, Mayor of Varna

21. 07. -  9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Adriana Lecouvreur - Premiere
Opera by Francesco Cilea

  • Conductor Viliana Valtcheva
  • Director Deyan Proshev (Macedonia)
  • Starring Bulgarian Opera Stars Tsvetelina Vasileva, Ivan Momirov, Daniela Dyakova, and others

First International Ballet Forum - Varna 2015
In memoriam Maya Plisetskaya (1925-2015)

27. 07. – 9 p.m.  
Carmen Dance
Оpera-Ballet by George Bizet

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov - Russia
  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Opera Soloists Vyara Zhelesova, Valeriy Georgiev, Deyan Vatchkov, Ilina Mihaylova
  • Co-Production of Siberian State Ballet and State Opera Varna Ballet

29. 07. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Romeo and Juliet - Premiere
Ballet by Sergei Prokofiev

  • Director and Choreographer Sergey Bobrov – Russia
  • Co-Production of Siberian State Ballet and State Opera Varna Ballet

Under the patronage of Mr. Ivan Portnih, Mayor of Varna

31. 07. – 9 p.m.  
L'elisir D'amore - Premiere
Opera by Gaetano Donicetti

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Nina Naydenova
  • Stage Design Ivan Savov
  • Costumes Yana Dvoretska
  • Choreography Boryana Sechanova
  • Starring Mark Fowler (Australia), Yanica Nesheva, Geo Chobanov, Svilen Nikolov, and others

14. 08. – 9 p.m.  
Turandot
Opera by Giacomo Puccini

  • Conductor Grigor Palikarov
  • Director Kuzman Popov
  • Starring Bulgarian Opera Stars Gabriela Georgieva and Boiko Zvetanov – 60th birthday anniversary, Valeria Sepe (Italy), and others

18. 08. – 9 p.m.  
Aida
Opera by Giuseppe Verdi
Conductor Borislav Ivanov

  • Director Kuzman Popov
  • Starring famous Bulgarian tenor Kamen Chanev - Soloist of Vienna State Opera, Agunda Kulaeva – Soloist of Novaya Opera Moskow, Tanya Ivanova, Plamen Dimitrov, and others

20. 08. – 9 p.m.  
International Music Festival Varna Summer
Don Pasquale - Premiere
Opera by Gaetano Donizetti

  • Conductor Svetoslav Borisov
  • Director Kuzman Popov
  • Stage Design Teatro Comunale Di Modena
  • Costumes Elena Ivanova
  • Starring Soloists of State Opera Varna Eugeniy Stanimirov, Irina Zhekova, Svilen nikolov, and others

25. 08. - 9 p.m.
Opera Gala
Conductor Selman Ada (Turkey)

  • Director Kuzman Popov
  • Featuring prominent opera soloists of State Opera Varna and State Opera Ankara Featuring prominent opera soloists of State Opera Ankara Gorkem Ezgi Yildirim (Soprano), Unusan Kuloglu (Tenoro), Tuncay Kurtoglu (Basso) and soloists of State Opera Varna Dimitrinka Raycheva (Soprano), Elena Chavdarova-Isa (Mezzo Soprano)  and Plamen Dimitrov (Baritone)

General sponsor Alpha Bank Business partner St. St. Constantine&Helena, Graffit Gallery Hotel Media partner Media Group Bulgaria On Air, BNR-Radio Varna, BNT 2, Darik Radio Varna, Newspaper Narodno Delo, TV&Newspaper Cherno More, www.petel.bg, www.moreto.net, www.dnesplus.bg; www.varnautre.bg, www.novavarna.net Special partner Casta diva, Viva la Muica, www.eventsinbulgaria.com Working hours Тicket offices:
State Opera Varna: 10.00-13.00 and 14.00-19.00 daily. Reservation and ticket sales: tel.: 052 – 665020, 052- 650666; 052-669652 and e mail tickets@operavarna.bg.
Summer Theatre: 10.00-13.00 and 14.00-18.30 daily, tel.: 052-612803
Festival and Congress Centre daily 11.00-20.00, tеl.: 052-685214

 

3 юли, петък, 21 часа

Оперета от Имре Калман

 

  • Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Сценография и костюми РАДИНА БЛИЗНАКОВА, ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ
  • Оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна
  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, двама от тримата тенори БОРИС ЛУКОВ И ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА и др.

 

9 юли, четвъртък, 21 часа

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Опера от Джузепе Верди

  • Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
  • Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
  • Сценография БОРИС СТОЙНОВ
  • Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА
  • Със солистката на Румънската национална опера СОРИНА МУНТЕАНУ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ и др.

 

17 юли,  петък, 21 часа

Опера от Джузепе Верди

  •     Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  •     Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

С най-добрия Вердиев италиански бас КАРЛО КОЛОМБАРА, звездния български тенор КАЛУДИ КАЛУДОВ и солистката на Большой театър ИРИНА ДОЛЖЕНКО

21 юли,  вторник, 21 часа

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

  • Опера от Франческо Чилеа
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор ДЕЯН ПРОШЕВ (Македония)
  • С българските оперни звезди ЦВЕТЕЛИНА ВАСИЛЕВА, ИВАН МОМИРОВ, ДАНИЕЛА ДЯКОВА и др.

Koпродукция с Македонската опера и балет

 

ТЕАТРАЛНО-МУЗИКАЛЕН ПРОДУЦЕНТСКИ ЦЕНТЪР – ВАРНА
Държавна опера Варна и Община Варна представят

VI  Oпера в Летния театър – Варна 2015

I Международен балетен форум – Варна 2015

Генерален спонсор Алфа Банк

3 юли – 25 август

3 юли, петък, 21 часа
Царицата на чардаша - премиера
Оперета от Имре Калман

  • Режисьор Николай Априлов
  • Диригент Стефан Бояджиев
  • Сценография и костюми Радина Близнакова, Лилия Бабунова
  • Хореография Татяна Янева, Иво Адов
  • Оркестър, хор и балет на Държавна опера Варна
  • Солисти Олга Михайлова-Динова, Борис Луков, Веселин Вачев, Лиляна Кондова и др.

9 юли, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Макбет - премиера

  • Опера от Джузепе Верди
  • Диригент Стефано Сегедони (Италия)
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Борис Стойнов
  • Костюми Цветанка Петкова-Стойнова
  • Със солистката на румънската национална опера Сорина Мунтеану,  Пламен Димитров, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров и др.

17 юли,  петък, 21 часа
Дон Карлос
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • С най-добрия вердиев италиански бас Карло Коломбара, звездния български тенор Калуди Калудов, Димитринка Райчева, солистката на Болшой Театър Ирина Долженко, Гео Чобанов и др.

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

21 юли,  вторник, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Адриана Лекуврьор - Премиера
Опера от Франческо Чилеа

  • Диригент Вилиана Вълчева
  • Режисьор Деян Прошев (Македония)
  • С българските оперни звезди Цветелина Василева, Иван Момиров, Даниела Дякова и др.
  • Кoпродукция с Македонската опера и балет

I Mеждународен балетен форум – Варна 2015
In memoriam Мая Плисецкая (1925-2015)

27 юли,  понеделник, 21 часа
Carmen Dance
Опера-балет по музика на Жорж Бизе

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Диригент Светослав Борисов
  • Оперни солисти Вяра Железова, Валерий Георгиев, Деян Вачков, Илина Михайлова
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

29 юли,  сряда, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Ромео и Жулиета - Премиера
Балет по музика на Сергей Прокофиев

  • Постановка Сергей Бобров – з. а. на Русия
  • Копродукция на Сибирски държавен балет и Балет при Държавна опера Варна

Под патронажа на г-н Иван Портних, кмет на Община Варна

 

31 юли, петък, 21 часа
Любовен еликсир - Премиера
Опера от Гаетано Доницети

  • Дииригент Светослав Борисов
  • Режисьор Нина Найденова
  • Сценография Иван Савов
  • Костюми Яна Дворецка
  • Хореография Боряна Сечанова
  • С Марк Фаулър (Австралия), Яница Нешева, Гео Чобанов, Свилен Николов и др.

14 август, петък, 21 часа
Турандот
Опера от Джакомо Пучини

  • Диригент Григор Паликаров
  • Режисьор Кузман Попов
  • С оперната прима Габриела Георгиева, звездния тенор Бойко Цветанов - 60-годишен юбилей, Валерия Сепе (Италия) и др.

18 август, вторник, 21 часа
Аида
Опера от Джузепе Верди

  • Диригент Борислав Иванов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Съзвездие от именити певци - Камен Чанев, Агунда Кулаева (Русия), Таня Иванова, Пламен Димитров и др.

20 август, четвъртък, 21 часа
ММФ «Варненско лято»
Дон Паскуале - Премиера

  • Опера от Гаетано Доницети
  • Диригент Светослав Борисов
  • Режисьор Кузман Попов
  • Сценография Teatro Comunale di Modena (Италия)
  • Костюми Елена Иванова
  • Със солистите на Държавна опера Варна Евгений Станимиров, Ирина Жекова, Свилен Николов и др.

25 август, вторник, 21 часа
Оперна гала
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

  • Диригент Селман Ада (Турция)
  • Режисьор Кузман Попов
  • С участието на солисти на Държавна опера Варна и Държавна опера Анкара Гьоркем Езги Йълдъръм (сопран), Юнюшан Кулолу (тенор), Тинджай Куртолу (бас) и солистите на Държавна опера Варна Димитринка Райчева (сопран), Елена Чавдарова-Иса (мецосопран) и Пламен Димитров (баритон).

Ръководството си запазва правото на промени в програмата.
Генерален спонсор Алфа Банк Бизнес партньори „Св. Св. Константин и Елена” - Холдинг АД, Graffit Gallery Hotel Mедийни партньори Media Group Bulgaria On Air, БНР – Радио Варна, ТВ и в. „Черно море”, БНТ 2, Дарик Радио Варна, в. „Народно дело”, www.petel.bg, www.moreto.net, www.dnesplus.bg; www.varnautre.bg, www.novavarna.net

Специални партньори Casta Diva, Viva la Musica, www.eventsinbulgaria.com Билети по 10, 15, 20, 30 лв. Работно време каси:
Държавна опера Варна: 10.00-13.00 и 14.00-19.00 всеки ден,
тел.: 052-665020, 052-650666; tickets@operavarna.bg
Летен театър: 10.00-13.00 и 14.00-18.30 всеки ден, тел.: 052-612803
ФКЦ: 11.00-20.00 всеки ден, тел.: 052-685214

 

 

 

15 септември, вторник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

  • Диригент АТАНАС ВАРАДИНОВ
  • Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
  • Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
  • Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

 

  • С ВЛАДИСЛАВ ВЛАДИМИРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, БОРИС ЛУКОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, ВЕСЕЛИН ВАЧЕВ, ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ЗАКАР ГОСТАНЯН, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, ПЕТЪР ПЕТРОВ, ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

17 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джоакино Росини

 

  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор АНТОНИО ПЕТРИС (Италия)
  • Сценография и костюми САЛВАТОРЕ РУССО (Италия)
  • Хореограф ДЖУЗЕПЕ ПАРЕНТЕ (Италия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ГЕО ЧОБАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, РОСЕН РАНГЕЛОВ

 

18 септември, петък, 19 часа

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

 

  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

 

  • Оперни солисти СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА

24 септември, четвъртък, 19 часа

Опера от Джузепе Верди

 

  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

  • С участието на АРСЕНИЙ АРСОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ГЕО ЧОБАНОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ЛЮДМИЛ ПЕТРОВ, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, ЙОРДАН КОЦЕВ, КРАСИМИРА МИТЕВА

 

25 септември, петък, 19 часа

Симфоничен оркестър, хор и балет на Държавна опера – Варна

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

  • Солисти ОЛГА МИХАЙЛОВА-ДИНОВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, ПЕНЬО ПИРОЗОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ЛИЛЯНА КОНДОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА и др.

 

28 септември, понеделник, 18 часа

Мюзикъл от Х. Арлън

 

  • Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
  • Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
  • Хормайстор и корепетитор МИГЛЕНА ШИШЕВА
  • Сценограф ТОДОР ИГНАТОВ
  • Хореограф КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
  • Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА
  • Вокален педагог ГАЛИНА СТАНИШЕВА

 

  • Спектакъл с участието на Варненската детско-юнoшеска опера

 

29 септември, вторник, 19 часа

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ,МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА, ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ЛИЛЯНА ГЕОРГИЕВА, ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА

1 октомври, четвъртък, 19 часа, Градска художествена галерия

2 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

В памет на Дмитрий Шостакович (196-1975)

  • С участието на ЛЮДМИЛ АНГЕЛОВ – пиано
  • ДАНИЕЛА ДИМОВА – сопран
  • ДИМИТЪР БУРОВ – цигулка и виола
  • ХРИСТО ТАНЕВ – виолончело
  • Квартет «ДИМОВ»

 

26 октомври, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джакомо Пучини
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография и костюми АНГЕЛ АТАНАСОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 
С участието на ИРИНА ЙОРДАКЕСКУ (Румъния), ЕЛЕНА ЧАВДАРОВА - ИСА, МИРОСЛАВ ХРИСТОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ и др.

 

6 октомври, вторник, 19 часа, Основна сцена

16 октомври, четвъртък, 19 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

Опера от Франческо Чилеа
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Режисьор ДЕЯН ПРОШЕВ (Македония)
  • Художник-сценограф АЛЕКСАНДЪР ЗЛАТОВИЧ (Сърбия)
  • Художник-костюмограф ВЕСНА РАДОВИЧ (Сърбия)
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография ОЛГА ПАНГО (Македония)

С участието на ГЕОРГИ ЦУЦКОВСКИ (Македония), ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, АРСЕНИЙ АРСОВ, ИВО ЙОРДАНОВ, ЛИНКА СТОЯНОВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА и др.

28 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джузепе Верди
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор и художник КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Балетмайстор ЖЕЛКА ТАБАКОВА


С участието на ИРИНА ЖЕКОВА, БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

7 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

17 октомври, събота, 16 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

Опера от Гаетано Доницети
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
  • Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ГЕОРГИ СУЛТАНОВ, ИРИНА ЖЕКОВА и др.

9 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

15 октомври, четвъртък, 19 часа, СОФИЙСКА ОПЕРА И БАЛЕТ

опера от УМБЕРТО ДЖОРДАНО
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор и сценограф КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник на костюмите АСЯ СТОИМЕНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореограф РУМЯНА МАЛЧЕВА

С участието на БОЙКО ЦВЕТАНОВ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА,   ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ,  ГЕО ЧОБАНОВ, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ и др.

 

 

30 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

Опера от Жорж Бизе
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник ИВАН САВОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
  • Хореография БОРЯНА СЕЧАНОВА


С участието на ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, ИВО ЙОРДАНОВ, ГАЛИНА ВЕЛИКОВА, СИЛВИЯ АНГЕЛОВА, ПЛАМЕН ДОЛАПЧИЕВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ и др.

 

 

13 октомври, вторник, 18 часа, Сцена Филиал

Балет по музика на Сергей Прокофиев
  • Постановка и адаптация КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
  • Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ и ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА
  • Художник на костюмите ЛОРА МАРИНОВА
  • Сценография ПЕТЪР ПЕНЕВ

Солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, РУМЕН СТЕФАНОВ, ДЕНКО СТОЯНОВ, ЛИЛИ ГЕОРГИЕВА, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, ИЛИЯНА СЛАВОВА, ГАЛИНА ВЕЛЧЕВА и др.

31 октомври, събота, 19 часа, Основна сцена

Опера-балет по музика на Жорж Бизе
  • Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
  • Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
  • Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

Балетни солисти ЕВГЕНИЯ МИНКОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, РУМЕН СТЕФАНОВ, ИЛИЯНА СЛАВОВА, МАРТИН ЧИКАЛОВ, РЕНЕТА МИХАЙЛОВА, НИКОЛАЙ ДИМИТРОВ и др.

Оперни солисти ВЯРА ЖЕЛЕЗОВА, ВАЛЕРИЙ ГЕОРГИЕВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА

21 октомври, сряда, 19 часа, Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам
  • Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
  • Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
  • Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
  • Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

23 октомври, петък, 19 часа, Основна сцена

Опера от Джакомо Пучини
  • Диригент БОРИСЛАВ ИВАНОВ
  • Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
  • Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
  • Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

С участието на ДИМИТРИНКА РАЙЧЕВА, ИВАЙЛО МИХАЙЛОВ, ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, РОСЕН РАНГЕЛОВ и др.

4  ноември, сряда, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

6 ноември, петък, 11 часа
Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

6 ноември 2015, петък, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

7  ноември, събота, 19 часа
Основна сцена

 

Концерт на Марио Хосен с финалистите от Международния конкурс за цигулари - Варна 2015

 

 

 

 

17  ноември,  вторник, 18 часа
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

19  ноември, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

 

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

С участието на Oлга Михайлова-Динова, Борис Луков, Владислав Владимиров, Бойка Василева, Сребрина Соколова, Велин Михайлов, Пламен Георгиев и други

20  ноември,  петък, 19 часа  
Основна сцена

Диригент Нелко Коларов

Оркестър на Държавна опера Варна

 

 

 

24  ноември,  вторник , 19 часа
Основна сцена

Опера от Джузепе  Верди


Диригент  ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

С участието на Валерий Георгиев, Пламен Димитров, Линка Стоянова, Бойка Василева, Галина Великова и други

 

26  ноември,  четвъртък, 19 часа - Варна
27 ноември, петък,  19 часа – гастрол в Стара Загора

 

Опера от Гаетано Доницети

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ

Режисьор КУЗМАН ПОПОВ
Сценография TEATRO COMUNALE DI MODENA – Италия
Художник на костюми ЕЛЕНА ИВАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ


С участието на ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИРИНА ЖЕКОВА, АДРИАН ПЛЕСКА (Румъния), ПЕТЪР ГЕНОВ

 

29 ноември, неделя, 18 часа
Основна сцена

 

КАЛУДИ КАЛУДОВ И НЕГОВИТЕ УЧЕНИЦИ

 

 

 

 

30 ноември, понеделник, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

1 - 23 декември 2015

1 декември 2015,  вторник, 19 часа, Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

3 декември 2015, четвъртък,  19 часа
Основна сцена

 

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Солист ДОРА ДЕЛИЙСКА - пиано

 

3 декември 2015, четвъртък, 19 часа – гастрол в гр. Търговище

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

4 декември 2015,  петък, 19 часа – гастрол в Добрич

Основна сцена

Коледен концерт

 

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Солист ДОРА ДЕЛИЙСКА - пиано

 

5 декември 2015,  събота,  16 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

7 декември 2015,  понеделник,  19 часа

Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

9 декември 2015,  сряда, 19 часа

Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ


С участието на ИРИНА ЖЕКОВА, БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

12 декември 2015, събота, 19 часа

Основна сцена

Със струнен квартет „АРТЕ”, ГРИГОР ДЖАНЕВ – контрабас, РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА – оперна певица, ВЕСЕЛИНА МИХАЛКОВА – драматична актриса и ТЕРЕЗА ЗИКОВСКА - художничка

 

 

12 декември 2015,  събота, от 13 и 16 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP