Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

7 декември 2015,  понеделник,  19 часа

Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

9 декември 2015,  сряда, 19 часа

Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ


С участието на ИРИНА ЖЕКОВА, БОРИС ЛУКОВ, СВИЛЕН НИКОЛОВ, ИНА ПЕТРОВА, БЛАГОВЕСТА СТАТЕВА, СТОЯН ФИНДЖИКОВ, ГЕО ЧОБАНОВ и др.

12 декември 2015, събота, 19 часа

Основна сцена

Със струнен квартет „АРТЕ”, ГРИГОР ДЖАНЕВ – контрабас, РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано, СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА – оперна певица, ВЕСЕЛИНА МИХАЛКОВА – драматична актриса и ТЕРЕЗА ЗИКОВСКА - художничка

 

 

12 декември 2015,  събота, от 13 и 16 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

15 декември 2015,  вторник, 18 часа
16 декември 2015,  сряда,  18 часа

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

 

 

18 декември 2015, петък, 19 часа
19 декември 2015,  събота, от 11 и 19 часа

Основна сцена

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ

 

 

22  декември 2015,  вторник, 19 часа

Зала 1 ФКЦ

КОЛЕДНА ОПЕРНА ГАЛА 

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

 

С участието на ВЕНЦЕСЛАВ АНАСТАСОВ, МИХАИЛ ШЕШАБЕРИДЗЕ (Грузия) и ДИМИТЪР СТАНЧЕВ

 

23  декември, сряда, 19 часа

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

5 и 6 януари 2016, вторник и сряда, 18 часа
7 януари 2016, четвъртък, 12 часа

Турне в гр. Банско

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия

 

 

7 и 8 януари 2016, четвъртък и петък, 18 часа

Турне в гр. Банско

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

Солисти ИЛИЯНА СЛАВОВА, ПАВЕЛ КИРЧЕВ, ЮРИКА АОКИ, МАРТИН ЧИКАЛОВ, ДАНИЕЛ ОБРЕШКОВ и др.

9 януари 2016, събота, 18 часа

Турне в гр. Банско

Опера-балет по музика на Жорж Бизе

Постановка СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

20  януари 2016, сряда, 18 часа 

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент Борис Спасов

 

 

21 януари 2016,  четвъртък, 18 часа

Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент Борис Спасов
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

22  януари 2016,  петък, 18 часа
Основна сцена

Джоакино Росини

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Антонио Петрис (Италия)

ГРАФ АЛМАВИВА – Арсений Арсов
ДОКТОР БАРТОЛО – Гео Чобанов
РОЗИНА – Илина Михайлова
ФИГАРО – Свилен Николов
ДОН БАЗИЛИО –Деян Вачков
ФИОРЕЛО – Стоян Финджиков
БЕРТА – Аделина Попова
ОФИЦЕР – Людмил Петров

23  януари 2016, събота, 15 часа

Ротонда (фоайе първи балкон)

Арии из оперети, мюзикъли и италиански канцонети

 

26  януари 2016, вторник, 18 часа

Основна сцена

Диригент Стефан Бояджиев


С участието на солисти на Варненска опера и Александрина Михайлова, Олга Куличева, Весела Янева, Мирела Ябанджиева

29  януари 2016, петък, 18 часа

Основна сцена

от ЖОРЖ БИЗЕ

Диригент   Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов


Кармен – Димитринка Райчева
Дон Хозе – Мартин Илиев
Ескамилио – Пламен Димитров
Микаела – Ирина Жекова
Моралес – Свилен Николов
Фраскита  - Галина Великова
Мерцедес – Вяра Железова
Ремендадо – Пламен Долапчиев
Данкайро – Свилен Николов
Цунига – Евгений Станимиров

 

 

1  февруари 2016,  понеделник, 18 часа
Основна сцена

Детски мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов
Хореограф Константин Илиев
Художник Тодор Игнатов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при Общински детски комплекс

 

 

 

 

3  февруари 2016, сряда, 18 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Николай Априлов
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Борис Луков
ЩАСИ – Сребрина Соколова
БОНИ –  Велин Михайлов
СИЛВА – Ина Петрова
РОНСДОРФ –Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Петър Петров
МИШКА – Пламен Георгиев

5 февруари 2016,  петък, 18 часа
Основна сцена

Балет по музика на Адолф Адам

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ - з.а. на Русия
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Асистент-хореографи ОЛЕСЯ АЛДОНИНА, ДЕМИД ЗИКОВ
Худ. ръководител на балета ЕКАТЕРИНА ЧЕШМЕДЖИЕВА

 

 

6 февруари 2016, събота,  11 часа
Основна сцена

 
КОНЦЕРТ на Камерен ансамбъл «Колегиум Варна» с ръководител Ангел Василев

Солист: Даниела Димова

 

10 февруари 2016, сряда, 18 часа

Опера от ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Нина Найденова
Художник на декора Радостин Чомаков
Художник на костюмите Лора Маринова
Диригент на хора Стефан Бояджиев


АДИНА – Илина Михайлова
НЕМОРИНО – Валерий Георгиев
БАЛКОРЕ – Свилен Николов
ДОКТОР ДУЛКАМАРА – Деян Вачков
ДЖАНЕТА – Силвия Ангелова

11 февруари 2016, четвъртък, 18 часа    

мюзикъл от АЛЕКСАНДЪР ЙОСИФОВ

Диригент СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Сценограф РАЛИЦА РУСЕНОВА
Художник по костюмите ЕЛЕНА ИВАНОВА

 

12 февруари 2016, петък, 18 часа

Основна сцена

КОНЦЕРТ
по музиката на Астор Пиацола

С участието на
СТРУНЕН КВАРТЕТ «АРТЕ» в състав:
АННА ФУРНАДЖИЕВА – цигулка
МАРИНА ВИНОКУРОВА – цигулка
ГАЛИНА ЛЕДЛОВА – виола
КРЕМЕНА ХРИСТОВА – виолончело  

ГРИГОР ДЖАНЕВ – контрабас
РУСЛАН ПАВЛОВ – пиано
ДАНИЕЛА ДИМОВА – сопран
СТАНИСЛАВА МАРЧЕВА – мецосопран  
БОРИС ЛУКОВ – тенор
АРСЕНИЙ АРСОВ - тенор
ВЕСЕЛИНА МИХАЛКОВА – актриса
ТЕРЕЗА ЗИКОВСКА – живопис

 

 

13 февруари 2016, събота, 16 часа

Фоайето на Първи балкон

КОНЦЕРТ
Любовни арии, дуети и шансони от френски композитори

С участието на  артисти-хористи на Държавна опера - Варна

 

 

 

14 февруари 2016, събота, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

15 февруари 2016, понеделник, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. МОЦАРТ

Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор АЛЕКСАНДЪР ТЕКЕЛИЕВ
Сценография ИВАН ПОПОВ
Хореография ЖЕЛКА ТАБАКОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

 

ДОН ЖУАН – Венцеслав Анастасов                                                 
КОМАНДОРА – Гео Чобанов
ДОНА  АННА – Франческа Тиди (Италия)
ДОН  ОТАВИО – Арсений Арсов
ДОНА  ЕЛВИРА – Ина Петрова
ЛЕПОРЕЛО – Деян Вачков   
МАЗЕТО – Пламен Димитров
ЦЕРЛИНА – Илина Михайлова                                                        

 

 

18 февруари 2016, четвъртък, 18 часа
Основна сцена

опера от ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор ЕМАНУЕЛ КОРДОЛИАНИ (Франция)
Сценография АЛИС ЛАЛУА и ЕМИЛИ РУА (Франция)
Костюми ЖУЛИ СКОБЕЛЦИН (Франция)
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ

ОТЕЛО – Бойко Цветанов - дебют
ДЕЗДЕМОНА –  Линка Стоянова - дебют
ЯГО – Пламен Димитров
КАСИО – Борис Луков
ЕМИЛИЯ – Бойка Василева
Родриго – Христо Ганевски
Монтано – Гео Чобанов

22 февруари 2016, понеделник, 18 часа

Опера от Джузепе Верди

Диригент СТЕФАНО СЕГЕДОНИ (Италия)
Режисьор НИНА НАЙДЕНОВА
Сценография БОРИС СТОЙНОВ
Костюми ЦВЕТАНКА ПЕТКОВА-СТОЙНОВА

ЛЕЙДИ МАКБЕТ – Линка Стоянова - дебют
МАКБЕТ – Пламен Димитров - дебют
БАНКО – Евгений Станимиров
ПРИДВОРНА ДАМА-Галина Великова
МАКДЪФ – Борис Луков - дебют
МАЛКЪЛМ – Христо Ганевски
ДОКТОР – Людмил Петров
НАЕМЕН УБИЕЦ – Петър Генов
ПРАТЕНИК – Петър Петров

 

 

24 февруари 2016, сряда, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ

 

 

 

26 февруари 2016, петък,  19 часа

Основна сцена

Симфоничен концерт

Диригенти Милен Апостолов и Стефан Бояджиев

 

27 февруари 2016, събота, 16 часа

Фоайето на Първи балкон

КОНЦЕРТ
Любовни арии, дуети и шансони от френски композитори

С участието на  артисти-хористи на Държавна опера - Варна

 

 

 

 

28 февруари 2016, неделя, 18 часа

Основна сцена

 

С участието на ученици от НУИ «Добри Христов» - Варна

 

 

2 март 2016, сряда, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Асен Карастоянов

Диригент-постановчик СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Режисьор НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Сценография АТАНАС ВЕЛЯНОВ
Художник по костюмите ДИЛЯНА ПЪРВАНОВА
Хореография ГЕРГАНА ГЕОРГИЕВА-КАРАИВАНОВА ,РАДОСЛАВ ИВАНОВ
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ
Компютърен дизайн и ефекти ВЕНЕЛИН МИЛАНОВ, АНТОН ЗЛАТИНОВ

 

ДЯДО ЛИБЕН, копривщенски чорбаджия - Стефан Рядков                     
ДЕЛА, негова жена - Петя Петкова      
ПАВЛИН, техен син - Пламен Долапчиев, Христо Ганевски
ХАДЖИ ГЕНЧО, килиен учител - Пламен Георгиев                   
ЦОНА, негова жена - Благовеста Статева               
ЛИЛЯНА, тяхна дъщеря - Ина Петрова           
ЯНКА, ратайкиня - Лилия Илиева                           
ИВАН, ратай у дядо Либен - Велин Михайлов
ЕРЧО, Славеят - Закар Гостанян
ГЕРЧО, Хекиминът - Людмил Петров
ЦИГАНКА – врачка - Вяра Железова, Антоанета Маринова    
БАБА ТОДОРА - Анатоли Романов                             
КЛЮКАРКИ - Юлка Трендафилова, Галина Великова, Марина Иванова, Красимира Митева, Миглена Страдалска, Събина Матеева

Със специалното участие на Танцов ансамбъл „Одесос” при МВР – Варна

8 март 2016, вторник, 19 часа

Основна сцена


Симфоничен оркестър на Държавна опера - Варна
Диригент ВИЛИАНА ВЪЛЧЕВА

Популярни песни и инструментални пиеси.

С участието на Деси Добрева , Илина Михайлова, Ина Петрова и др.

9 март 2016, сряда, 18 часа Основна сцена

Мюзикъл от ХАРОЛД АРЛЪН

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор КОСТАДИН БАНДУТОВ
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Хормайстор МИГЛЕНА ШИШЕВА
Хореография КОНСТАНТИН ИЛИЕВ
Балетмайстор БИСТРА БЪЧВАРОВА
Театрален педагог ПЕТЯ ПЕТКОВА

С участието на Варненската Детско-юношеска опера

 

 

 

 

13 март 2016, неделя, 16 часа

Първи балкон – Ротонда


 
Вокални произведения от руски композитори в изпълнение на трупата от Държавна опера – Варна

Съпровод Жанет Бенун

 

 

 

 

14 март 2016, понеделник, 19 часа

Основна сцена

Оперета от Имре Калман

Диригент ГАНЧО ГАНЧЕВ
Сценична версия и режисура НИКОЛАЙ АПРИЛОВ
Художници РАДИНА БЛИЗНАКОВА и ЛИЛИЯ БАБУНОВА
Хореография ТАТЯНА ЯНЕВА, ИВО АДОВ

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Бойка Василева
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Сребрина Соколова
БОНИ – Велин Михайлов
СИЛВА – Ина Петрова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Петър Петров
МИШКА – Пламен Георгиев

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

17 март 2016, четвъртък, 19 часа

Основна сцена

балет по музика на  Лудвиг Минкус

 

Гостуване на балета на Софийска опера

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

18 март 2016, петък, 19 часа

Основна сцена

балет по музика на Микис Теодоракис

 

Гостуване на балета на Софийска опера

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

19 март 2016, събота,  11 часа
Основна сцена

Концерт на Ансамбъл „Колегиум Варна” с ръководител Ангел Василев
Солисти Линка Стоянова  и  Галина Великова

 

 

Чайковски:
Четири годишни времена за струнен камерен оркестър
Два романса:
Нощ - Д. Димова
Славеят - Л. Стоянова
Ария на Герман от операта Дама Пика - В. Георгиев

Шостакович:

Две песни: Зима, Щастие - Д. Димова, Л. Стоянова, В. Георгиев
Камерна симфония №8, оп. 110

21  март 2016,  понеделник, 19 часа 

Комична опера от Гаетано Доницети
Коопродукция с Театро Комунале – Модена

Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор КУЗМАН ПОПОВ

 

ДОН ПАСКУАЛЕ – Евгений Станимиров
ДОКТОР МАЛАТЕСТА – Пламен Димитров
ЕРНЕСТО – Георги Султанов
НОРИНА – Ирина Жекова
НОТАРИУС – Петър Генов

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

 

23 март 2016, сряда, 18 часа
Основна сцена

Различната компютърна игра – образователен спектакъл

 

Диригент  ГАНЧО ГАНЧЕВ
Режисьор  СРЕБРИНА СОКОЛОВА
Сценарий ПЛАМЕН ГЕОРГИЕВ
Петя – Петя Петрова
Виктория – Деляна Обрешкова
Фея – Ина Петрова
Фантом – Пламен Георгиев
Нимфи – Галина Великова, Миглена Страдалска

Прочетете повече>> кликнете тук

 

 

 

25 март 2016, петък,  18 часа
Основна сцена

Благослов на НВ Варненския и Великопреславски митрополит Йоан
Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Мартин Георгиев

Мартин Георгиев – Морска песен II - Световна премиера
В. А. Моцарт – Концерт за две пиана  KV365
Солисти: дякон Любомир Георгиев – пиано, Антония Никова- Георгиева – пиано
Дж. Б. Перголези – Stabat Mater

Солисти: Даниела Димова ,Бойка Василевa

 

 

26 март 2016, събота,  19 часа
Основна сцена

 

СОЛИСТИ ОТ НУИ „Д. ХРИСТОВ“

Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА

Симфоничен оркестър на Държавна опера - Варна

 

 

 

 

28  март 2016, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Музикална драма в три действия от Джакомо Пучини

Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА
Режисьор КУЗМАН ПОПОв
Художник МАРИЯ ДИМАНОВА
Диригент на хора СТЕФАН БОЯДЖИЕВ


Флория Тоска, певица – Анна Дитри
Марио Каварадоси, художник – Калуди Калудов
Барон Скарпия, шеф на Полицията – Венцеслав Анастасов
Чезаре Анджелоти, бивш консул на Римската Република – Евгений Станимиров
Клисар – Гео Чобанов
Сполета, Полицейски агент – Стоян Финджиков
Шароне, офицер – Димитър Ряхов
Тъмничар – Петър Петров
Овчарче – Благовеста Статева
Роберти – Георги Корбаков
Сержант – Милен Митев

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

 

29 март 2016, вторник, 19 часа 

Основна сцена

Балет по музика на П. И. ЧАЙКОВСКИ

Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент ВИЛИЯНА ВЪЛЧЕВА

Солисти: Илияна Славова – Мари, Павел Кирчев – Принц Лешникотрошач, Румен Стефанов – Дроселмайер и Евгения Минкова, Денко Стоянов, Гергана Георгиева, Николай Димитров, Ренета Михайлова, Константинус Каравос, Мартин Чикалов, Карина Илиева, Галина Великова, Силвия Христова, Аделина Бояджиева, Венета Гочева, Юрика Аоки, Сандра Дотова, Екатерина Шопова, Паола Матеева, Елена Димитрова

 

 

Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

 

 

31 март 2016,  четвъртък,  19 часа

Основна сцена

Опера-балет по музика на ЖОРЖ БИЗЕ

 
Постановка и хореография СЕРГЕЙ БОБРОВ – з. а. на Русия
Диригент СВЕТОСЛАВ БОРИСОВ
Режисьор на оперните сцени КУЗМАН ПОПОВ

Оперни солисти: Вяра Железова - Кармен, Валерий Георгиев – Дон Хосе, Пламен Димитров – Ескамилио, Ирина Жекова - Микаела

Балетни солисти: Евгения Минкова – Кармен, Павел Кирчев - Дон Хосе, Румен Стефанов – Ескамилио, Илияна Славова - Микаела, Ренета Михайлова – бандитка, Мартин Чикалов – Данкайро, Николай Димитров - Цунига

 Прочетете повече>> кликнете тук | Вижте снимки от спектакъла >>

Вижте видео трейлър от спектакъла  

 

 

1 – 26 април 2016

1 април 2016, петък,  19 часа

Ротонда

 

Диригент Дарио Мачелари

Солисти: Мартин Зайранов и Александър Зайранов - цигулка

Й. Брамс – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор (първа част)

Й. Сибелиус – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор (първа част)

П. Сарасате – Навара

Р. Шуман Симфония №2

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP