Искате ли да получавате новини от нас - за премиери, промоции и др.?

Програма

13 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Рок опера от Тим Райс и Андрю Лойд Уебър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев

С рок легендата Костадин Георгиев-Калки, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски и др.

18 август 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


Със звездния тенор Камен Чанев, световноизвестния баритон Кирил Манолов, Таня Иванова, Линка Стоянова, Илина Михайлова, Валерий Георгиев, Евгений Станимиров, Димитринка Райчева, Пламен Димитров, Свилен Николов и др.

20 август 2014, сряда, 21 часа, Летен театър


Опера от Умберто Джордано

ПРЕМИЕРА  

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов


С прославените в цял свят български певци Камен Чанев и Кирил Манолов, Таня Иванова и др.

23 август 2014, събота, 21 часа, Летен театър


Опера от Джузепе Верди

 

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов


С най-добрия Вердиев италиански бас Карло Коломбара, солистката на Букурещката национална опера и балет Сорина Мунтеану, световноизвестния български баритон Кирил Манолов, Борис Луков и др.

2 юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор и художник Кузман Попов

С участието на Диана Тугуй (Румъния), Валерий Георгиев, Пламен Димитров и др.

7  юли 2014, понеделник, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
рок опера по музика на Андрю Лойд Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Силвия Ангелова, Звездомир Керемидчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Свилен Николов и др.

9  юли 2014, сряда, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»
опера от Умберто Джордано
ПРЕМИЕРА 

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор и художник Кузман Попов

Със звездния тенор Бойко Цветанов, Димитринка Райчева, Пламен Димитров и др.

4 юни, сряда, 19 часа, ФКЦ

Йоханес Брамс – Немски реквием

С участието на симфоничен оркестър при Държавна опера Варна

и хоровете “Shrine of the Ages” и “Master Chorale of  Flagstaff” (САЩ)

Диригент д-р Едит Копли (САЩ)

Солисти Тина Сталард - сопран (САЩ) и Джейкъб Уил – бас-баритон (САЩ)

14 юни, събота, 20 часа, ФКЦ

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Светослав Борисов

Солист Александра Соум – цигулка (Франция)

П. Владигеров – Българска рапсодия «Вардар»
П. И. Чайковски – Концерт за цигулка и оркестър в ре мажор, опус 35
П. И. Чайковски – Симфония №5 в ми минор, опус 64

 

16 юни, понеделник, 19 часа, Основна сцена

Рок опера от A. Л. Уебър

Диригент Страцимир Павлов
Режисьор Светозар Донев

С участието на Нейчо Петров-Реджи, Даниела Димова, Георги Ханджиев, Александър Мутафчийски, Людмил Петров, Свилен Николов, Пламен Долапчиев и др.  

 

 

 

20 юни, петък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

Солисти Венцеслав Анастасов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Ина Петрова, Евгений Станимиров, Пламен Димитров, Илина Михайлова, Гео Чобанов

 

 

 24 юни, вторник, 21 часа, Летен театър

Диригент Юли Дамянов
Режисьор Марио Николов

Със солистите на ДМБЦ ”Стефан Македонски” Марио Николов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Валентина Корчакова и на Държавна опера Варна Ирина Жекова, Пламен Димитров, Свилен Николов, Силвия Ангелова, Димитринка Райчева, Илина Михайлова и др.

26 юни, четвъртък, 21 часа, Летен театър

ММФ «ВАРНЕНСКО ЛЯТО»

Oпера от Дж. Пучини
Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

С участието на Калуди Калудов, Анна Дитри, Свилен Николов, Бойка Василева, Пламен Долапчиев и др.

7 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Aнтоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Лиляна Кондова
БОНИ – Богомил Спиров
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

9 май 2014, петък, 18 часа
Градска художествена галерия

ПЕСНИТЕ НА ОБЕДИНЕНА ЕВРОПА

С участието на Лиляна Кондова – сопран и Пламен Димитров – баритон

На рояла Жанета Бенун, Стефан Бояджиев

 

 

10 май 2014, събота, 11 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова

АЛИСА – Стилияна Стоянова
ЦАРИЦА КУПА – Натали Иванова
ЧЕРВЕНИЯТ КОТАРАК – Николай Димитров
ЗАЕК – Александър Панайотов
ШАПКАР – Ростислав Байрактаров
ПРИНЦ СЪРЦЕ – Христо Ганевски

 

 

 

 

12 май 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Деян Павлов
Режисьор Кузман Попов

ЧО-ЧО САН – Таня Иванова
СУЗУКИ – Бойка Василева
ПИНКЕРТОН – Арсений Арсов
КЕЙТ ПИНКЕРТОН – Филипа Руженова
ШАРПЛЕС – Свилен Николов
ГОРО – Пламен Долапчиев
ЯМАДОРИ – Стоян Финджиков
БОНЗО – Гео Чобанов
ЯКУСИДЕ – Людмил Петров
КОМИСАР – Емил Симидов
РЕГИСТРАТОР – Валентин Грандев
МАЙКАТА – Ирина Николова
БРАТОВЧЕДКА – Антоанета Маринова

 

 

14 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Жорж Бизе

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

КАРМЕН – Олга Михайлова-Динова
ДОН ХОЗЕ – Стоян Даскалов
ЕСКАМИЛИО – Пламен Димитров
МИКАЕЛА – Линка Стоянова
МОРАЛЕС – Свилен Николов
ФРАСКИТА  - Ирина Жекова
МЕРЦЕДЕС – Силвия Ангелова
РЕМЕНДАДО – Пламен Долапчиев
ДАНКАЙРО – Свилен Николов
ЦУНИГА – Евгений Станимиров

 

16 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

ВИОЛЕТА – Дияна Тугуй (Румъния)
ФЛОРА –  Лиляна Кондова
АНИНА – Галина Великова
АЛФРЕД ЖЕРМОН – Михаил Михайлов
ЖОРЖ ЖЕРМОН – Иво Йорданов
ГАСТОН – Димитър Илиев
БАРОН ДЮФОЛ – Евгений Станимиров
МАРКИЗ Д`ОБИНИ –  Людмил Петров
ДОКТОР ГРЕНВИЛ – Людмил Петров
ЖОЗЕФ – Анатоли Романов

19 май 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Джакомо Пучини

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ФЛОРИЯ ТОСКА – Анна Дитри
КАВАРАДОСИ – Калуди Калудов
БАРОН СКАРПИЯ – Пламен Димитров
АНДЖЕЛОТИ – Евгений Станимиров
КЛИСАР – Стоян Стоянджов
СПОЛЕТА – Стоян Финджиков
ШАРОНЕ – Стоян Стоянджов
ТЪМНИЧАР – Йордан Коцев
ОВЧАРЧЕ – Благовеста Статева
РОБЕРТИ – Георги Корбаков
СЕРЖАНТ – Милен Митев

21 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

ДОН ЖУАН – Деян Вачков
КОМАНДОРА – Гео Чобанов
ДОНА АННА – Линка Стоянова
ДОН ОТАВИО – Арсений Арсов
ДОНА ЕЛВИРА – Ина Петрова
ЛЕПОРЕЛО – Евгений Станимиров
МАЗЕТО –  Свилен Николов
ЦЕРЛИНА – Илина Михайлова

23 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Димитринка Райчева
ТУРИДУ – Валерий Георгиев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Пламен Димитров
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячи

КАНИО (Палячо) – Валерий Георгиев
НЕДА (Коломбина) – Линка Стоянова
ТОНИО (Тадео) – Пламен Димитров
ПЕПЕ (Арлекин) – Хрисимир Дамянов
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

28 май 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Концерт, посветен на 100 години от рождението на
Борис Христов

Диригент Вилиана Вълчева

Специален гост Карло Коломбара - Италия

С участието на Деян Вачков, Гео Чобанов, Емил Желев

30 май 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Диригент Божидар Абрашев

Солисти Терезе Малер – мецосопран

                Джонатан Флорил - пиано

Програма

Густав Малер – Симфония № 5 в до диез минор – ІV част  - Adagietto
В. А. Моцарт – Концерт за пиано и оркестър №20 KV 466
Густав Малер – Песни за мъртвите деца

 

 

31 май 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

Солисти Евгения Минкова, Румен Стефанов, Денко Стоянов, Мартин Чикалов, Илияна Славова

 

 

2 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Диригент Юли Дамянов

С ВАСИЛ ПЕТРОВ, БОЙКА ВАСИЛЕВА, ДАНИЕЛА ДИМОВА, АРСЕНИЙ АРСОВ

 

 

 

4 април 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Деян Павлов

Солист – Димитър Буров – цигулка  

 

 

 

 

 

 

7 април 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

С Александър Мутафчийски, Вяра Железова, Бойка Василева, Пламен Долапчиев, Филипа Руженова и др.

 

 

9 април 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

15, април, вторник, 19 часа - ПРЕМИЕРА
17  април, четвъртък, 19 часа - ПРЕМИЕРА
Основна сцена

Рок опера по музика на Е. Л. Уебър и либрето на Тим Райс

Диригент-постановчик Юли Дамянов
Режисьор Светозар Донев
Диригент Стефан Бояджиев
Художник Иван Токаджиев
Хореография Анна Донева
Костюмограф Ася Стоименова

С Костадин Георгиев - Калки, Нейчо Петров-Реджи, Звездомир Керемедчиев-Звезди, Георги Ханджиев, Силвия Ангелова, Александър Мутафчийски и др.

 

 

 

 

17 април 2014, четвъртък, 11 часа
Основна сцена

Диригент Максим Ешкенази
Солисти Веско Ешкенази, Адриана Николова-Печенката
Водещ Стефан Рядков

 

 

 

 

 

 

22 април 2014, вторник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова

С Лиляна Кондова, Филипа Руженова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров и др.

 

 

 

 

24 април, четвъртък, 19 часа
26 април, събота, 19 часа
НДК – София

опера от Жорж Бизе

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Кузман Попов

АГУНДА КУЛАЕВА (Русия), ИВАН МОМИРОВ, ПЛАМЕН ДИМИТРОВ, ДИЯНА ТУГУЙ (Румъния)
Със Свилен Николов, Ирина Жекова, Силвия Ангелова, Пламен Долапчиев, Евгений Станимиров

 

 

 

 

30  април, сряда, 19 часа
Основна сцена

Джузепе Верди

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Кузман Попов

ЮЛИАН КОНСТАНТИНОВ И ИВАН МОМИРОВ

С Димитринка Райчева, Олга Михайлова-Динова, Свилен Николов, Евгений Станимиров и др.

 

 

1 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Диригент Борислав Иванов
Солист Людмил Ангелов – пиано

Й. С. Бах - Токата и фуга в ре минор
Фр. Шопен - Концерт за пиано и оркестър №2 във фа минор

Дж. Гершуин - Симфония-поема «Един американец в Париж», “Рапсодия в синьо” 

 

 

 

3 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

по повод Национания празник на Република България
Фолклорен танцов театър «Родина» и Детски танцов ансамбъл «Зорница»

 

 

 

 

5 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

 

опера от Джузепе Верди

Диригент Стефан Линев
Режисьор Кузман Попов

С Пламен Димитров, Арсений Арсов, Евгений Станимиров, Татяна Спиридонова, Бойка Василева, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

7 март 2014, петък, 18 часа
Основна сцена

 

ПРЕМИЕРА

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

С Лиляна Кондова, Стелияна Стоянова, Филипа Руженова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Иван Христов, Пламен Василев, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

10 март 2014, понеделник, 19 часа
Основна сцена

мюзикъл от Джон Мур

 

Диригент Ганчо Ганчев
Режисьор Костадин Бандутов

С участието на Варненска детско-юношеска опера при ОДК

 

 

 

 

 

12 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

Имре Калман

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Видин Даскалов

ВАЙЛЕРСХАЙМ – Владислав Владимиров
ЦЕЦИЛИЯ – Антоанета Маринова
ЕДВИН – Пламен Долапчиев
ЩАСИ – Стелияна Стоянова
БОНИ – Георги Динев
СИЛВА – Вяра Железова
РОНСДОРФ – Закар Гостанян
ФЕРИ БАЧИ – Людмил Петров
НОТАРИУС КИШ – Йордан Коцев
МИШКА – Пламен Георгиев

 

 

ХV ВЕЛИКДЕНСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

15 март 2014, събота, 19 часа
Основна сцена

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Амори дьо Клозел (Франция)

Солисти Светлин Русев – цигулка    
Милко Милков и Ваня Пешева – клавирно дуо

В програмата творби от Сен-Санс, Равел, Шосон, Пуленк

 

17 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

ПРЕМИЕРА

Балет по музика на Н. Римски-Корсаков и музикален колаж на Buddha Bar

Хореография Боряна Сечанова
Сценография Борис Стойнов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова

 

 

18 март 2014, вторник, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Виолончелов квартет Растрели – Санкт Петербург

В програмата творби от Чайковски, Мусоргски, Рахманинов, Прокофиев и др.

 

 

19 март 2014, сряда, 18 часа
Основна сцена

опера от В. А. Моцарт

Диригент Вилиана Вълчева
Режисьор Александър Текелиев

С Венцеслав Анастасов, Гео Чобанов, Линка Стоянова, Арсений Арсов, Даниела Димова, Евгений Станимиров, Свилен Николов, Вяра Железова

 

 

 

21 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

СЕЛСКА ЧЕСТ
опера от Пиетро Маскани
ПАЛЯЧИ
опера от Руджиеро Леонкавало

Диригент Борислав Иванов
Режисьор Нина Найденова

Камен Чанев – солист на Виенската Щатсопер в ролите на Туриду ("Селска чест") и Канио ("Палячи")

Селска чест

САНТУЦА – Олга Михайлова-Динова
ТУРИДУ – Камен Чанев
ЛУЧИЯ – Бойка Василева
АЛФИО – Венцеслав Анастасов
ЛОЛА – Вяра Железова

Палячо

КАНИО (Палячо) – Камен Чанев
НЕДА (Коломбина) – Таня Иванова
ТОНИО (Тадео) – Венцеслав Анастасов
ПЕПЕ (Арлекин) - Борис Луков
СИЛВИО – Свилен Николов
СЕЛЯНИ – Росен Рангелов, Владислав Владимиров

 

 

24 март 2014, понеделник, 18 часа
Основна сцена

мюзикъл от Александър Йосифов

Диригент Стефан Бояджиев
Режисьор Сребрина Соколова
Сценограф Ралица Русенова
Костюмограф Елена Иванова
Хореограф Желка Табакова

Със Стилияна Стоянова, Натали Иванова, Николай Димитров, Александър Панайотов, Христо Ганевски, Ростислав Байрактаров

 

 

 

 

26 март 2014, сряда, 19 часа
Основна сцена

опера от Гаетано Доницети

Диригент Светослав Борисов
Режисьор Павел Герджиков

С Ирина Жекова, Валерий Георгиев, Свилен Николов, Гео Чобанов и др.

 

 

 

 

 

27 март 2014, четвъртък, 19 часа
Фестивален и конгресен център

Симфоничен оркестър на Държавна опера Варна

Диригент Станислав Ушев

Солисти ученици от НУИ „Добри Христов”    

 

 

 

 

 

 

28 март 2014, петък, 19 часа
Основна сцена

ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ

Les Orpheistes Festival Orchestra

Солист Марио Хосен - цигулка

Програма творби от Корели, Тартини, Паганини, Крайслер и др.

30 март 2014, неделя, 18 часа
Основна сцена

С участието на ученици от НУИ „Добри Христов” 

 

 

Цени за оперни, балетни спектакли и концерти

Предлагаме различни цени на билетите според мястото в залата, конкретния спектакъл, както и за за ученици, пенсионери, групови посещения, образователни и детски спектакли...
Научете повече +

отстъпки

отстъпки

Важат за ученици, пенсионери, фамилни и групови посещения (от над 10 човека). Обадете ни се на тел. 052 650 666 и 052 66 50 22 за договаряне на отстъпки.

абонаменти

абонаменти

С VIP Card ползвате от 20 % до 50 % отстъпка от цената на билета за спектакли на Държавна опера – Варна и Драматичен театър "Ст. Бъчваров" - Варна.

купете билети on-line

купете билети on-line

Ползвайте MULTINET CARD през сайта www.bgbileti.com. Купете билети от сайта www.grabo.bg и ползвайте специални отстъпки!

TOP