Посланикът на Република Италия в Република България Марчело Апичела ще е патрон на Веризмо оперната гала със сопраното Анна Пироци, тенора Винченцо Костанцо и диригента Якопо Сипари ди Пескасероли на 14 юли във Варна.
„Убеден съм, че участието на Анна Пироци, Винченцо Костанцо и Якопо Сипари ще обогати събитието, като представи пред българската публика най-високите стандарти на съвременното италианско лирично изкуство“, подчерта посланик Апичела.
Концертът, част от програмата на фестивала Опера в Летния театър – Варна 2025, е първа изява в морската столица на звездното сопрано. Анна Пироци откри новия сезон на Арена ди Верона на 13 юни, когато в постановка на Стефано Пода изпълни партията на Абигайл в „Набуко“ от Джузепе Верди.
Певицата е ангажирана за ролята на Турандот през сезон 2025/26 от най-големите оперни театри в света – Метрополитън опера в Ню Йорк, Кралската опера Ковънт гардън в Лондон, Миланската Скала. Престижната медия Operawire нареди Анна Пироци сред 11-те най-добри оперни изпълнители в света за 2024 година.